Altın Çilek Nedir ?

Altın çilek nedir, nasıl bir meyvedir, altın çileğin faydaları nelerdir, diyet yaparken altın çilek meyvesinin yenmesi zayıflatır mı, kimler altın çileği yiyebilir ? Altın çilek meyvesi C vitamini zengini, her yaştan insan için faydalı, bol posalı ve idrar söktürücü özelliği olan son derece kaliteli bir meyvedir. Altın çileğe mevye deyip geçmemek lazım çünkü altın çilek bildiğimiz pek çok meyveden çok daha faydalı ve değerlidir. Diyette altın çilek yenmesinin de hiçbir zararı bulunmamaktadır. Altın çilek meyvesini şeker hastaları bile rahat rahat tüketebilir.

Altın çilek meyvesi nedir ?

Altın çilek bağırsakları çalıştıran,

Bol idrar söktüren,

Antioksidan özellikte olup kanı temizleyen,

Kabızlığı gideren,

Cildi güzelleştiren,

Mayhoş bir tadı olan ve şu sıralar fiyatı birazcık pahalı olan,

Nadir bulunan kiloyla değil gramla satılan,

Kaliteli bir meyvedir ve altın çilek kurusu olarak satılır.


Altın Çilek
dünyanın lif oranı en yüksek meyvesi olduğu iddiasındadır. Lif oranı en yüksek olan bitkilerden biri olarak ZAYIFLATICI ÜRÜNLER arasında yerini almıştır. Lifli meyvelerin ortak özelliği uzun süreli ve gerçek bir tokluk hissi uyandırması ve iştahınızı kapatmasıdır. Lifli gıdalar su kaybına sebep olmadan yağ yakımını arttırma özelliğine de sahiptir.

Yapılan araştırmalara göre en fazla lif içeren bitkilerden bile birkaç kat daha fazla lif içeren yapısı onu bu sıralamada birinciliğe yükseltmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir