Antakya Samandağ Biberi

biberAntakya Samandağ Biberi Zayıflatı Mı? Son günlerde moda oldu, olay oldu, herkes onu konuşuyor, bilgeis.com olarak biz de onu araştırdık ve bulduk. Gündemin en moda ismi işte o: Antakya Samandağ Biberi! Bu biber tamamen olay yarattı. Kesinlikle bu 2011 yazına damgasını vurdu. Neden mi, çünkü zayıflatıyor. Evet bu biberi yiyenler kilo veriyor. Kolay ve hızlı bir biçimde zayıflıyor. Antakya Samandağ Biberi, metabolizma üzerinden harika etkiler yapıyor ve metabolizmayı hızlandırıyor. Hızlanan metabolizma da zayıflama sağlıyor. Hızlı ve kolay kilo vermek isteyenler yazımız tamamen sizin için !

Antakya Samandağ Biberi Nedir ve Nasıl Zayıflatır?

Bu biber acı. Yerken ağzımızı dilimizi şişirecek kadar acı ve sulu sulu. Salatalara katın, yemeklere katın, çiğ çiğ yiyin, her ne şekilde olursa olsun mutlaka samandağ biberini tüketin. Zayıflamak istiyorsanız samandağ biberi gibisi yok. Özellikle Antakya Samandağ bölgesinde yetişen bu biber olmalı. Bunun olmasına özen gösterin.

Acı vücudu ısıtır ve metabolizmayı hızlandırır!

Sabah Gazetesinde yer alan ilgili habere göre:

Samandağ biberi, yeşil ve sulu bir biber.

Çok lezzetli ama aynı zamanda çok da acı. Yenmeye başladıktan sonra özellikle ilk iki, üç gün ağzınız bayağı yanıyor. Dilinizin damağınızın şiştiğini hissediyorsunuz. Ancak daha sonra alışıyorsunuz. Diğer biberlerden daha acı olduğu halde en önemli özelliklerinden biri mideye zarar vermemesi. Midede diğer enzimlerle hemen karışarak sindirimi çabuklaştıran bu biber, spor yapıyormuşsunuz gibi metabolizmanızı hızlandırıyor ve böylece yağ yakmayı kolaylaştırıyor.

Samandağ biberi, doğal ortamında yetiştirilip siparişe göre taze olarak yerinden toplanıyor. Antakya’daki pazarlarda hemen tükeniyormuş şu sıralar. Sofrada yemeklerle beraber, yemeğin içine doğrayıp ya da közde pişirerek de yiyebilirsiniz. Çok acı olduğu için önceleri yerken dikkatli olmakta yarar var. Bir de yağ yakımı kolaylaştırmak için günde bir saat spor yapmakta…

biber
Gelelim Samandağ Biberinin genel olarak sağlık için faydalarına..

*Metabolizmayı hızlandırır ve böylece vücuttaki yağ yakımını artırır.

*Biber mideyi uyarır, sindirim salgılarını artırır, sindirimi kolaylaştırır, idrarı artırır.

*İçerdiği antioksidan ve diğer maddeler sayesinde, birçok kanser türüne ve kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.

*C vitamini yönünden zengin olduğundan, bedenin hastalıklara karşı direncini artırır, soğuk algınlığının ilk aşamasında iyileştirici etki gösterir.

*İçerdiği yüksek orandaki lif nedeniyle kabızlığa iyi gelir.

*Acı biberimiz aynı zamanda akciğerler için yararlıdır. Balgam söktürücü işlevi vardır, kronik bronşit ile anfizemi önler ve hafifletir, solunum zorluklarını giderir.

*Kanı akışkan yapar. Damarlarda pıhtılaşmış kanı çözer, ağrıları dindirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir