AVOKADO MASKESİ NASIL YAPILIR

Meyvelerin özlerinde saklı olan müthiş besinlerin zamanla ortaya çıkması birçok bayan içinde ucuz ve sağlıklı makyaj ve güzelleşme olanağını da beraberinde getirdi. İşte bunlardan biri daha. Kırışıklık önleyici yeni Avokado…

bir cam kavanoz içerisinde bir avuç kadar Avokado meyvesini bir kaşık veya blender yardımıyla iyice ezin ve püre haline getirin. Unutmayın, bu püre yüzünüze uygulanacak ve iyice ezilmesi gerekecek. Küçük topaklar olması pekiyi olmaz.

Püre haline getirdiğiniz avokadonun bulunduğu kaba yarım tatlı kaşığı bal, 3 çay kaşığı üzüm sirkesi ve bir yumurtanın sarının çırpılmışı ekleyin. Bunları ekledikten sonra bir yandan iyice karıştırmaya bir yandan da içerisine 2-3 damla zeytinyağı karıştırmaya başlayın.

Karıştırma tam bir homojen çözeltiye ulaştığınızda son bulacaktır. Ardından yüzünüze, ellerinize, boynunuza ve dekolte bölgelerinize uygulayarak yarım saat kadar bekleyin. Bu sayede kuru ciltlerde nemlenmeye ve kırışıklığın azalmasına sebebiyet vereceksiniz. Bu işlemide uygun bir fiyata tamamen doğal yollardan yapmış olacaksınız.