Basendeki Yağlar Nasıl Erir ?

Biz kadınların en büyük problemleri arasında yer alan basen yağları aslında anatomik bir sorundur. Kalça ve basen bölgesinde oluşan genişleme ergenlik dönemi ile birlikte östrojen hormonu salgılanması ile birlikte hızlanır. Basen bölgesindeki genişlik aslında doğum sırasında bayanlar için büyük kolaylık sağlar.

Buna rağmen çoğu bayan için sosyal hayatta sorun oluşturan basen yağlarından kurtulmak için çeşitli estetik operasyonları, tedavi yöntemleri ve yağ eritici hapların yanı sıra uygulanacak egzersizler sayesinde yağlardan kurtulmak çözüm yolları arasında yer alıyor.

Yapacağınız egzersizler ne kadar uzun süre uygularsanız yağlardan o kadar çabuk kurtulabilir ve tekrar yağ oluşumunu engellemeniz mümkündür.

1- Yürüyüş Yapmak: yürüyüş sırasında vücut kasları ciddi derecede yağ yakar.

En çok basen bölgesinden yağ yakılmasını sağlar. Her gün düzenli olarak 1 veya iki saat süre ile yapılacak olan hızlı olmayan fakat tempolu yapılan yürüyüşler yağ yakmanız konusunda büyük yardım sağlayacak ve bununla birlikte form tutmanızı sağlayacaktır.

2- Bisiklet Sürmek: Bisiklet sürerken özellikle karın ve basen bölgemizdeki kaslarımız çalışır.

Bu çalışma düzenli yağ yakmamızı ve metabolizmamızı hızlandırır. Metabolizmamızdaki hızlanma sayesinde gün içerisinde yağ yakmaya devam ederiz.

Bu egzersizlerin yanı sıra basen ve karın bölgelerindeki yağlardan kurtulmak için yapılan çeşitli egzersizleri yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Sguat denilen çember çevirme hareketi de ciddi şekilde kalori harcamanıza yardımcı olur.