Böyle Zayıfladılar!

kilo verdilerÜnlülerin nasıl kilo verdiğini merak ediyor musunuz? İşte böyle zayıfladılar. Yeni bir kaset, dizi ya da film için kameralar karşısına geçecek olan ünlüler kısa sürede zayıflıyor ve forma giriyor. İşte bu zayıflamanın sırlarını sizlerle paylaşmak istedik. Bilgeis.Com olarak, ünlülerin nasıl zayıfladığını araştırdık ve bakın neler öğrendik!

Zayıflama programına başladıklarında yemeyi bıraktıkları ilk şey ekmek ve unlu gıdalar. Beyaz undan mamül her şeyi bırakıyorlar. Mayalı gıdalara son hanımlar!

Zayıflamaya karar vermenin ilk adımı diyetisyene başvurmaktır. Ünlüler evde kendi başlarına kilo vermiyor. Aç kalarak mı zayıfladıklarını sanıyordunuz?
zayıfladılar
Yemek yemeyi bir anda kesmek çok mantıksız. Alınan kalori miktarını kademeli olarak azaltmak ve vücudu bu sürece hazırlamak gerekiyor. Sen artık diyettesin ve zayıflayacaksın demek beyni strese sokuyor. Diyet yok sevgili hanımlar, sağlıklı besleniyoruz!

Kısa sürede 10 kilo, 20 kilo vereceğim ve hemencecik zayıflayacağım! Yok öyle bir mantık (: amacımız yavaş yavaş ve sağlıklı zayıflamak olmalıdır. Kısa sürede verilen kilolar sarkmalara, vücutta deformasyonlara ve yüzde çökmeye sebep olur. Yoksa zayıflarken yaşlanmayı da mı istemiştiniz?

Elle Macpherson ve Uma Thurman’ın diyetisyeni: Henri Chenot
Henri Chenot, bir anti aging gurusu olarak tanınıyor. Ona başvuran yıldızlar, bir hafta boyunca bitki banyoları, çamur masajı ve temizleyici masajlar ile salata ve çorbadan oluşan vejetaryen diyeti içeren detoks programına katılıyorlar. Chenot’un spa’ları aşırı stres, zorlayıcı diyetler ve çevre kirliliğine maruz kalmaktan kaynaklanan toksinleri atma üzerine planlanmış.

Chenot’a göre vücudunuzu dengeye oturtmak için size uygun tanının konulmasına, spa terapilerine, egzersize ve detoks diyetine ihtiyacınız var. Yani daha fit olabilmek için öncelikle daha sağlıklı ve daha rahatlamış olmanız gerekiyor.

Chenot’tan öneri: Beslenmenizden alkol, kafein, et, tuz, şeker ve beyaz unu çıkarın; banyo suyuna epsom tuzu katın ve yüzünüze çamur maskesi uygulayın.

Gwyneth Paltrow, Heidi Klum, Hilary Swank ve Naomi Campbell’ın diyetisyeni: Oz Garcia
Oz Gracia’ya göre modeller, omega 3 yağı içerek ciltlerine nemli ve parlak görünüm kazandırırken, oyuncular da bu sayede hafızalarını güçlendiriyorlar ve böylece repliklerini hatırlamaları kolaylaşıyor.
Garcia, kan şekeri seviyesinin düzenlenmesine hızlı bir şekilde yardım eden kısa süreli oruçların savunucusu. İki ya da üç günlük meyve suyu içeren oruç programı uygulamanın güvenli ve sağlıklı bir detoks yolu olduğunu düşünüyor. Bu tarz detoksların kalp hastalıkları ve diyabeti önleyici etkilerini gösteren bilgilere işaret ediyor.

Gracia’nın diyetinde yoğurt (hazmı kolaylaştırır, kalsiyum, protein ve B12 vitamini içerir); hindi, ton balığı, somon balığı ya da tavuk gibi protein kaynakları; süt (kasları güçlendirir, kendinizi aç hissetmenizi engeller) ve kuruyemişler ile olabildiğince çok miktarda meyve ve sebze var.

Garcia’dan öneri: Herkesin diyetlere reaksiyonu farklıdır. Bu nedenle diyetin size uygun olup olmadığını anlamak için yiyeceklerden bir kısmını deneyin ve size kendinizi iyi hissettirip hissettirmediğini gözlemleyin. Katılacağınız önemli bir etkinlikten iki hafta önce buğday unu içeren besinleri yemeyi bırakın. Çünkü bu, şişkinlik yaratır. Aynı şekilde yüksek fruktozlu mısır şurubu, tahıl nişastası, yulaf ezmesi, tereyağı, sığır eti ve fast food’lar da öyle. Bunlardan uzak kalmayı başaramazsanız bitter çikolata çok işinize yarar. Çünkü bitter nefsinizi köreltmenize yardım eder ve sizi sakinleştirir.

Jennifer Lopez, Gisele Bündchen ve Prenses Middleton’ın diyetisyeni: Pierre Dukan
Dukan, kendi adını verdiği diyet kitabı Fransa’da 1,5 milyon satan bir uzman. Her daim zayıf görünen Fransız kadınları yanılmış olamazlar, değil mi? Aynı şekilde Kate Middleton’ın, annesi Carole Middleton’ın izinden gitmiş olması, daha sonra kardeşi Philippa’nın da Dukan diyetine başvurması tesadüf değildir herhalde.

Dr. Dukan’ın geliştirdiği diyet, tam bir protein diyeti. Yağsız proteinleri, süt ürünlerini, balık ve kümes hayvan etini içeriyor. Diyet dört aşamadan oluşuyor. Birinci aşamada sadece protein yiyorsunuz; ikinci aşamada sırasıyla “sebze ve protein günleri” ve sadece “protein günleri”ne göre besleniyorsunuz; üçüncü aşamada her gün protein ve sebze günü ama haftada iki kez “kutlama öğünü” kapsamında istediğiniz her şeyi yiyebiliyorsunuz; dördüncü aşamada ise ne seviyorsanız herhangi bir sınırlama olmadan yiyebiliyorsunuz, ancak haftada bir gün sadece protein günü olarak kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir