Bu Haraketler Göbek Eritir Karın Düzleştirir

Yaz yaklaştıkça, sıcak kumlar üzerinde yanacak ayaklarınızın taşıyacağı gövdeleriniz için endişelenmeye başladınız değil mi? Mayo ve bikinilere vitrinden bakmayı tercih ediyor, yazı düşünmek istemiyorsunuz. Gözünüzün önüne birkaç görüntü geliyor: Kumsalda plaj voleybolu oynayan siz, kumlar üstünde yayılan siz ve mayonuzun saklayamadıkları…Ama endişe etmeyin. Yaza daha vakit var ve 1 ay gibi kısa bir sürede bile sonuç alabileceğiniz basit hareketlerle, bu endişelerinzden kurtulabilirsiniz. Üstelik de haftada 4 kez ayıracağınız 15 dakikayla!

Yapmanız gerekenler:
3 hareketten oluşan bir egzersiz serisi

Süre:
Haftada 4 gün, 15 dakika.

Size ne kazandıracak?

* 1 ay sonunda karın kaslarınız güçlenecek ve mekikler zorlayıcı olmaktan çıkacak. Rahat rahat yatıp kalkar hale geleceksiniz.
* 2 ay sonunda karnınız daha düz olacak ve mayonuzu güvenle giyebileceksiniz.

Yan şınav:

Sol kolunuzun dirsek altı bölümünü destek olarak kullanarak yan olarak uzanın. Omzunuz, dirseğinizi geçmesin. Dizlerden kırın ama üst bacaklarınız ve gövdeniz bir hizada olsun. Sağ kolunuzu sağ yanınıze serbestçe bırakın.

Omurganız düz bir hat oluşturuncaya kadar kalçalarınızı kaldırın. 5′ kadar sayıp pozisyonu koruyun ve ardından vücudunuzu yere indirin. Aynı hareketi 5-10 kez tekrarladıktan sonra diğer yanınıza uzanın. 4 hafta sonra, aynı hareketi 10’a kadar sayarak yapın.

Dizleriniz havada, elleriniz başınızın altında ve ayak bilekleriniz birbirine kenetlenmiş olarak sırt üstü yatın.

Karın kaslarınızı gerip, dizlerinizi omuzlarınıza doğru çekerek, kalçanızı yerden kaldırmaya çalışın.Aynı zamanda baş ve omuzlarınızı da kaldırmaya çalışın. Eğer beceremiyorsanız, başlangıç için kalçanızı kaldırmakla yetinin. 2’ye kadar sayıp aynı pozisyonda kalın. Aynı hareketi 8-12 kez tekrar edin.

Standart mekik:

Sırtınız düz, dizleriniz kırık ve elleriniz başınızın altında olacak şekilde uzanın. Topuklarınız yere basarken, ayak parmaklarınız da yukarıyı gösterecek şekilde havada olsun. Vücudunuzu yerde tutarak karın kaslarınızla direnç uygulayın.

Karın kaslarınızı gergin tutarak, omuzlarınız yere değmeyecek şekilde, vücudunuzun üst kısmını kaldırın. Çenenizle göğsünüz arasında bir tenis bolu taşıyormuşsunuz gibi, başınızı göğsünüze doğru bastırın. Başlangıç pozisyonuna geri dönün. Aynı hareketi 8-12 kez tekrarlayın. 1 ay sonra bir set daha ekleyin.