Diyet Yaptığı Halde Hala Zayıflayamayanlar

Kişisel diyet gerçekleri mi demeliyim yoksa kişisel diyet çılgınlığı mı? Ya da gerçek çılgınlar mı demeliyim? Artık her neyse diyip tümden varalım konuya. Kişisel olarak diyetler ve zayıflama çabaları gözler önünde. Hele de gelen yaz kadınları çok hırslandırdı. Birden kilo verip sağlıklarını tehlikeye atıyorlar. Hep bir şeyleri eksik uygulayıp bedenlerinden de her seferinde bir parça bırakıyorlar zarar veriyorlar dengelerini mekanizmalarını zorlayıp yanlışlara sürüklüyorlar kendilerini.

Sağlıklarını düşünmeden sağlıklı kilo verme yollarını düşünmeden spora zaman vermeyerek egzersiz olmadan hareket olmadan kuru da kuru gelen diyetler ve giden kilolar. Ve ve aslında kişisel diyet çılgınları ile giden sağlık… Sağlığımız…

Gerçek şudur ki kısa zaman da verilen kilolar yine aynı şekilde kısa zaman içersinde size geri döneceklerdir. Asıl doğru kilo vermek demek asıl zayıflama ve ideal hayallerinizdeki kiloya sahip olmak demek çaba sarf etmekle olur.

Zamanla olur. Bir ayda verilen bir sürü kilo ile olmaz. Onlar kilolarınızla beraber sizin ellerinizden ve bedeninizden siz farkında olmadan neleri alır neleri çeker emer biliyor musunuz?

O kullanılan sağlıksız onaysız kaşesiz ilaçlar sizden neler alır biliyor musunuz? Şu hayatta sağlıktan önemli ne var ki deriz ya bazen ama ne kadar dikkat ederiz hep bir muammadır. Susarız o zaman işte konuşmayız. Her şey bir yola girer deriz.

Her şey bir şekilde sonuçlar ama ne şekilde nasıl hangi yolla düşünmeyiz. Sağlıkla giden hayaller sağlıkla giden bir hayatın peşinde değil sadece bir yaz boyunca vereceğimiz kilolar eş dost çevre ne der kilolu olursam şöyle dedikodular çıkar böyle şeyler olur demelerle geçer gider.

Sağlığa dikkat etmek demek sağlıklı kilo vermek demek sebzesinden yemek meyvesinden yemek düzgün ve düzenli olarak öğünleri aksatmamak yemek demek çok aşırıları her zaman listesinde olmayan tutmayan demek her şey de hareket sağlamak spor yapmak demektir.

Sitenin Meleği.