Diyette Elma Sirkesi ve Limon Faktörü

Diyette elma sirkesi ve limonun etkilerini hepimiz merak ediyoruz. Çünkü amacımız daha az çabayla daha fazla kilo vermek. Oysa bu pasif bir biçimde zayıfla olur ve hepiniz bilirsiniz ki çabasız başarı olmaz. Zayıflamak için çaba harcamak zorunndayız.

Bu demek değil ki diyette elma sirkesi ve limon suyu faydasız.. Elbet de ki diyette eelma sirkesi ve limon suyu son derece faydalı.

Her ikisini birden değil de tercihen birini kullanabilirsiniz.

İster bir bardak suya 1 yemek kaşığı kadar koyun isterseniz bolca salatanıza ekleyin. Ama diyette muhakak kullanın.

Çünkü :

Limon ve maydanoz ikilisinin insanı zayıflattığı söyleniyor.Maydanoz haşlanıyor ve içine limon sıkılırak suyu içiliyor ve bu yöntemin insanı kısa sürede zayıflattığı iddia ediliyor.Bu tekniği henüz tecrübe etme fırsatım olmadı ama yine de bir araştırayım dedim ve bakın ne buldum :İnternetten alıntıladığım bu uzman görüşüne göre zayıflamanın değişik kuramları varmış.

İşte uzmanın dilinden zayıflama :

Pek çok kişi zayıflamak için aç karnına maydanoz ve limonun sularını içiyor. Bu yöntemlerin bilimsel bir açıklaması, dayanağı var mı?

Kesinlikle yoktur. Maydanozun suyunun diüretik, yani idrar söktürücü olduğu bilinmektedir. İnsanlar vücutlarından idrar çıkışı olduğunda, şişkinlikleri azaldığı için zayıfladıklarına inanır. Limonun ise, bağırsakları çalıştırıcı etkisi vardır ama zayıflatıcı özelliği yoktur. Sabahları aç karnına içilen sıcak ya da soğuk suyun da zayıflatıcı özelliği yoktur.