DİYETTE KALORİSİ DÜŞÜK İÇECEKLER

Kalori bazında beslenmek zorundadır diyet yapan kişiler. Farkında olmadan sadece bir çatal bir tadımlık denen alınan besinler bile kilolarınızı verememenize daha da almanıza bile neden olabilir. Yerinizde saymamak ve durmamak adına bunlara dikkat etmek gereklidir.

En güzel kilo verme yönteminiz sağlık olarak haftada 1 kilo kadarıdır. 7 günde verilen 1 kg değeri sağlıklı bir değerdir.

Bu değeri koruyarak kilo vermeye devam eden birisi hem kendi sağlığını hem de diyet sağlığını iyi derecede yürütüyor demektir.

Kaloriler yiyecekler kadar içeceklerde de öneli bir şey. Yiyeceklerden aldığımız gibi içeceklerden de kalori alırız.

Onlarda da kilo aldırıcı özellikler besin değerleri vardır. Bu değerleri biz içecek bazında en az da olanlarla devam ettirmeliyiz.

Bu değerlerimiz bizim diyet bitene kadar dostumuz olmalıdır. Bu kurallar çerçevesinde daha çok güzel kilolar verebilirsiniz.

Yiyecekler birinci derece kalori ihtiyaç listenizin dikkat konusu olması gerek. Diğer seçeneklerde konumuzdaki gibi içeceklerdir. Kalorisi düşük içeceklerimiz;

Su: Su tüketiminize bir sınır koymanıza gerek yok. Aksine diyetinize bir yardımcı içecektir. Kalori olarak da iştahınızı kapatma özelliği olan bir içecek olarak da yardımcı. Sıvı tüketimlerinizi su ile giderebilirsiniz.

Siyah çay: Siyah çay diyette şekersiz olarak kullandığınız takdirde sıvı tüketim listenize alabileceğiniz zararsız dost içeceğiniz olabilir.

Tabi seviyor olmanız da gerek sizin tercihlerinize bağlı olarak. Siyah çayın yararları da vardır yine iştahınızı kapatabilme özelliği romatizmaya iyi gelmesi ağrıları alması gibi özellikleri de mevcut. Eğer hem kilo vermek isteyen hem de romatizması olan bir diyet uygulayıcısı iseniz siz bu içeceği sıvı tüketim listenizin birinci numaralı içeceği yapmalısınız.

Maden suyu: Maden suyu diyetinizin ve midenizin de dost içeceğidir.

Midenizi en büyük rahatlatıcı özelliğe maden suyu gelir. Bu rahatlatıcılık da midenizi yediklerinizi daha iyi sindirilmesine yardımcılığından tüketilmesi yararlı olacaktır. Midenizin de rahat olması demek diyetiniz de rahat geçmesi demektir. En büyük yakın olmanız gereken iyi davranmanızı gereken organınız diyette midenizdir.

Çünkü onun yemek yeme şekli değişmiştir. Bunu ona kabul ettirmek için de maden suyu ile onu ödüllendirebilirsiniz. Maden suyunun rahatlığı iyi gelecektir. Maden suyunu içip uyumak da midenizi çok iyi rahatlatır.

Bunlarında dışında light olan içecekleri tercih ederek diyetinize katkıda bulunabilirsiniz. Diyetin gerekliliklerini güzelce uygulayan birisi istediği kilolardan kurtulacak kişidir.

Sitenin Meleği.