Doğal elma sirkesi zayıflatır mı

evde elma sirkesi yapmakYazımıza bu yarıyı vererek başlayalım. Kullandığınız elma sirkesini mümkünse kendiniz yapın. Fabrikasyon elma sirkesi, sağlık ve kilo verme açısından hiçbir şekilde faydalı değildir. Evde yapılan, kimyasal katkısız, doğal elma sirkelerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Elma sirkesinden azami faydayı ancak bu şekilde sağlayabilirsiniz. Diyoruz ve doğal elma sirkesi ile zayıflama arasındaki bağlantıya geçiyoruz.

Gerçek şu ki; hiçbir yiyecek ya da içecek tek başına kilo vermenizi sağlamıyor. Evet, kilo verme sürecini destekleyen besinler var. Anacak siz normal yeme düzeninize devam ederken ve hareketsiz bir hayat sürerken aynı zamanda bu besinleri tüketerek zayıflamayı düşünemezsiniz. Bu bir hayaldir ve siz hareket etmediğiniz, enerji harcamadığınız sürece hayalden öteye geçemeyecektir.

Elma sirkesi de pek çok kişi tarafından yanlış lanse edildi. Elma sirkesi zayıflatıyor dendi durdu. Oysa dediğimiz gibi hiçbir besin sizi tek başına zayıflatamaz. Elma sirkesinin sizi zayıflatmasını istiyorsanız öncelikle daha sağlıklı ve dengeli beslenmeli, kesinlikle aç kalmamalı, öğün atlamamalı, 3 ana ve 3 ara öğün yaparak kan şekerinizi her zaman kontrol altında tutmalısınız.

Bu şekilde yağ yakmaya başlar, metabolizmanızın çalışmasına izin verirsiniz. Tam da bu noktada doğal elma sirkesi size yardım edebilir. Siz zayıflama yoluna girmişken bu yolda elma sirkesi sizin en büyük destekçiniz olacaktır.

Yaktığınız yağların su yolu ile vücuttan atılmasını sağlayan elma sirkesi eşliğinde her gün 1,5 litreden az olmamak koşulu ile bol bol su içmelisiniz. Unutmayın su içmeyen zayıflayamaz. Elma sirkesinin de zayıflamaya yardımcı olması için yine su içmek gerekir. Su, yakılan yağların vücuttan atılımını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir