DOĞAL İŞTAH KAPATICILAR

Bazen diyetlerimizde en güzel bahanelerimiz arasına iştahım çok diye bir şeyler ekleriz. Yapanlar bilir. Benim iştahım çok dayanamıyorum yoksa yemem yoksa yapmam diyenler. Bu yazımı sizler için yazıyorum. İştahınızı kapacak yiyecekler var. Bu yiyecekleri günde en az bir kere olarak tüketmelisiniz. Zamanları da var bazılarının yemeklerden önce gibi zamanlama ve yemeklerden sonra gibi zamanlamalar.

Aç karnına alınası gerekenler gibi gece uyumadan önce gibi. Nedir bu yiyecekler:

Peynir: Kalsiyum deposudur. Süt ürünlerindendir. Çok yararlıdır. Eğer tok karnına yenirse ya da yemeklerden önce yarım saat kadar evvelinde tüketilirse iştahınızı kapatır.

Pirinç: Kan şekerinizi dengede tutması ile beraber uzun süre aç kalmanızı sağlayabilir ve aç olduğunuzu aklınıza getirmeyebilir. Zaten doyurucu özelliği yüksek bir besin değerimizdir.

Elma: Özellikle ekşi olanları olmak kaydıyla elma da iştahınızı dengeleyen yiyecekler arasındadır. Günde bir kere yemek gerek yemeklerden önce yenmelidir ki iştahınızı kapatsın. Fazla yemek yiyeceğiniz ya da açlığınız varsa da bastırsın.

Su: Su da insanı tok tutar doyurur bir bakıma. Yemek yemeden evvel çok su içen birisi fazla yemek yiyemez.

Besinleri iyice çiğnemelisiniz ve ağzınızda tutmalısınız. Yutarken yuttuğunuzun bilincinde olmalısınız. Tadını alarak yemelisiniz. Hızlı yememelisiniz. Ve yedikleriniz bir midenize oturmalıdır. Geceleri çok geç saatlerde yemek yememelisiniz. Yediklerinizi bu bir atıştırma başlığı altında toplamamalısınız. Her zaman yedikleriniz dikaktle seçilmiş besin değerleri olmalıdır.

Kendinize güvenin ve iştah sorununuz varsa bu seçeneklerden size en yakın olanları olabilir hepsi olabilir ya da bir kaçı olabilir deneyin sonuçlarına bakın. Kilo vermek yolunda isteklerinizi gerçekleştirmeniz yolunda asla caymadan yılmadan ilerleyin. İsteklerinizi hayallerinizi yarı yolda bırakmayın.