Doğal Yollardan Kendi Kendine Zayıflama Yolları

kalsiyum-ile-zayiflamaVücudumuz ve vücudumuzun sistemi yaradılışı olarak muhteşem bir sistemdir. Bu sistem tam tıkırında çalışan bir sistemdir. Hepsi birbirine bağlı hareket ederler.

Birbirine bağlı zincir halkaları gibi bu halkaların sağlığını korumak da size düşmektedir. Bu sisteminizin ihtiyaçlarına göre hareket ederek fazla kilolardan kurtulmak sisteminizi zarara uğratmamak onun sağlıklı bir şekilde zayıflaması demektir. En doğru zayıflamak budur.

İhtiyaca göre zayıflamak.

Vücudun doğal ritmini bozmadan çalışmasını sağlamak onay görmüş bir düşüncedir. Uzmanlar kilolarından kurtulmak isteyen bayanlara bu sistem üzerinden bir zayıflama şekli önerirler.

Örneğin; kahvaltıda meyve tüketmek akşam yemeğinde de hamur işi tüketmek bu beslenme kilo verme doğasına aykırı bir beslenmedir.

Vücut o an da onlara ihtiyaç duymadığından tüketmek istemediği halde alması demek, onu sindirmeyip depolaması anlamına gelmektedir. Bu da artı artı kocaman kalorileri almak demektir.

Başka örneklerden gidelim. Vücudun ihtiyacından fazla et tüketimi demek göğüslerden kilo alma sebep olur. Aynı şekilde ihtiyaçtan fazla sebze tüketimi basenlere ve nişastalı besinler de karnınıza doğru bir kilo alma yönünde etkilerde bulunur.

Öğünlere gerekli önem özen de gerektiğince verilmelidir.

Bir kahvaltı tıpkı bir klasik bilinen söz vardır ve çok doğrudur; kahvaltınızı krallar gibi, öğle yemeğinizi bir prenses gibi, akşam yemeğinizi de fakir bir dilenci gibi yemelisiniz.

Sağlıkla kalın.

Sitenin Meleği.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir