DR. Gönül Ateşsaçan’a Göre Zayflama

burçlarDr. Gönül Ateşsaçan, zayıflama ve güzellik konusunda son aylarda sık sık gündeme gelen önemli bir isim. Dr. Gönül Ateşsaçan zayıflama konusunda fazla kilosu olanlara diyet koçluğu yapıyor ve diyet koçluğunun yanı sıra burçlara göre zayıflama ve güzelleşme konusunda da araştırmalar yapıyor. Dr. Gönül Ateşsaçan kadınların burçlarına göre kolayca zayıflayacaklarını ve güzelleşeceklerini büyük bir iddia ile gündeme getiriyor. Dr. Gönül Ateşsaçan burçlara göre zayıflama ve mutlu bir hayat için çok önemli püf noktaları veriyor.

Dr. Gönül Ateşsaçan, fazla kilosu olan ya da psikolojik sorun yaşayan kadınlar için : “Kişi kilosundan ve görüntüsünden memnun değildir ve bu onu işlerinde başarısızlığa götürüyordur ama bunun analizini yapamıyordur. Onun da oturur analizini yaparız. Kişi çok güzelse ama mutlu değilse sağlıklı değildir, mutluluk ve iç huzur da çok önemli. Ruhsal, fiziksel ve görüntü olarak iyi hissetmesi gerekiyor. Bu konuda da destek veriyorum. ” diyor.

Dr. Gönül Ateşsaçan, son günlerde tv de de karşımıza çıkıyor ve sabahların sultanı SEDA SAYAN’ın programına sıkı sık konuk olarak bu bilgileri kadınlarla paylaşıyor.

Diyet yaparken insanlar bir süreden sonra bıkabilir ya da yanlış diyet taktikleri yüzünden kolayca pes edip verdikleri kilonun kat be kat fazlasını alabilir.Diyette bu tip hatalara düşmemek için öncelikle diyetisyeninize başvurmalı ve bir uzman eşliğinde kilo vermeye çalışmalısınız.

Eğer diyetteyseniz ve bu diyet sırasında bir an önce kilo vermek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılar var.Bu noktalara dikkat ederek diyetinizi daha verimli hale getirebilir ve çok daha kısa zamanda büyük kilolar verebilirsiniz.Örneğin diyet sırasında kesinlikle atıştırmamalısınız.Öğün aralarında atıştırmak büyük hatadır.Bundan vazgeçin.Buzdolabınızı kalorili ve lezzetli yiyeceklerle doldurmayın.Nefsinize hakim olamayacağınızı bile bile evde bu tür yiyecekler bulundurmak sizin için büyük tehlikedir.

Diyette istenilen kilonun verilmesi için yeteri kadar uyku çok çok önemlidir.Ne çok ne de az yeterince uyuyun.Günde en az 6 saat en çok 9 saat uyumaya özen göstermelisiniz ve uykunuz kaliteli olmalı.Ara ara bölünen ve hafif bir uyku size fayda sağlamayacaktır.Kesinlikle uyanır uyanmaz kahvaltı yapmalısınız.Kahvaltısız bir diyet asla işe yaramaz.Kahvaltı sonrası bir fincan yeşil çay içmek işinizi kolaylaştıracak.

Sık sık ve hafif gıdalarla beslenmeye özen gösterin.Asansör kullanmayın, kısa mesafelerde vasıtaya binmeyin ve gün içerisinde mümkün olduğunda yürüme bahaneleri yaratın.Ne kadar fazla haraket edersenizo kadar hızlı kilo verebilirsiniz.Haraket etmek metabolizmanızı hızlandıracak ve çok daha çabuk kalori yakmanıza ortam hazırlayacak.Böylece düzene giren sağlam bir metabolizma ile etkili bir diyet programı gerçekleştirmiş olacaksınız.

Hangi Burç Nasıl Beslenmeli ?

Koç: Baş bölgesi Koç burcudur. Bu nedenle Koç burcunda olan insanın böbrek üstü bezi çok çalışır. Koç burcundakilere düzenli bir spor öneriyorum. Kişinin zayıflamasına destek olacaktır. Gergin bir burç olduğu için çok acı ve ekşiyi önermem çünkü sinirli ve gergin yapacaktır. Biraz daha sakinleştirici gün içinde yeşil çay içse bile akşam mutlaka melisa çayı öneririm.

Boğa: Boğaz ve boyun bölgesini tutar boyun hastalıklarına neden olur. Bu konuda dikkatli olunması gerekir. Özellikle boğaz için ada çayı öneriyoruz. Tiroid hormanlarını mutlaka arada kontrol ettirsinler. Çok zorlayıcı diyetler vücudun dengesini bozar. Düzenli egzersiz yapılmalı.

İkizler: Mutlaka egzersiz yapmalı ama her zaman egzersiz istemiyoruz. Kollar eller bu organlar, parmaklar ve sinirlerle ilgilidir ikizler burcu. Bu nedenle mutlaka dans ya da yüzme bedenini rahatlatacaktır. Özellikle akciğer de fazla mukus olacağı için çok fazla yoğurt ve peynir çok sık tüketilmemeli.

Yengeç: Midemiz ve kalbimiz bu burcu ilgilendirir. Özellikle su grubundan olduğu için fazlasıyla ödem olur, çok fazla şişkindirler ayın yarısını şişkinlikle geçirirler. Bu nedenle bitki çaylarından özellikle rezeneyi öneririm. Gece geç saatte çok şekerli gıdalar almamalılar. Göğüs bölgesini kapsadıkları için göğüs hastalıkları olabilir. Şeker hastalığına yakalanmamak için kilolarında daha dikkatli olmaları gerekiyor.

Aslan: Beslenmesine mutlaka dikkat etmesi gerekiyor özellikle bel kısmında dikkatli olması gerekir. Beslenmesinde düzenli kalorisi ayarlanmalı. Spor yapmalı ama zorlayıcı sporlar yorar. Ancak mutlaka yürüyüş yapmasını öneriyorum. Kalp hastalıkları olabilir o nedenle kalp ritimlerini sporla düzende tutabilir.

Başak: İnce bağırsaklar bölgesini tutar. İnce bağırsaklar doğru çalışırsa doğru yaşanır. Hassas bir burç oldukları için beslenmelerinde ve midelerinde dikkatli olmaları gerekiyor.

Terazi: Böbrekleri tamamen ilgilendirir. Denge yaratmaya çalışır. Çok koyu çay içilmemeli. Çok fazla c vitamini ve kalsiyum almamaya ama eksikte beslenmemeye dikkat edilmeli. Doğru ve yeşil sebzelerle beslenilmeli.

Akrep: Sırt bölgesi, omurganın alt kısmı ve genital organlarıyla ilgilidir. Mutlaka ileride özellikle cinsel organlarına dikkat etmelerini, kontrollere düzenli gitmelerini öneriyorum.

Yay: Özellikle kalça uyruk bölgesini ilgilendiren bir burçtur. Dikkat etmeleri gereken hastalıklar bu bölgede yaygın olabilir. Hanımların kadın hastalıklarına dikkat etmeleri gerekir. Yağlanma bölgesidir. Hareketlerine dikkat etsinler. Daima hareketli olmaları ve egzersiz yapmaları gerekir. Cinsel organları kapatan bir bölge olduğu içinde 40 yaşından itibaren kontrollere düzenli gidilmeli.

Oğlak: En önemli özelliği dizler, eklemler çok hassasdır. Oğlak burcu diğer burçlardan biraz ayrı insanımsı burçtur diyor astrologlar. Yani vucuda fazla yük alabiliyorlar. Bu nedenle aldığı yükte özellikle bel ama eklemlere ve kemiklere yükleniyoruz. Dizler yorgun olduğu için çabuk yıpranacağı için düzenli yürüyüş vermiyorum. Gün aşırı verip ardından plates, yüzme veriyorum.

Kova: Dolaşımla ilgili bir burç. Genellikle damarlarda sorun olabilir. Gün içinde ya da ay içinde sık sık ödemler şişkinlikler olabilir. Varisler sıklıkla olur. Bacak bölgesi ve dolaşım sorunlarına dikkat etmeleri gerekir. Kaslarda zayıflama olabilir ilerleyen yaşlarda.

Balık: Tamamen ayakla ilgilidir. En önemlisi çok sık ödem olur, şişkinlikler olur. Beslenmelerinde tuzu azaltmaları, bol sıvı tüketmeleri, şişkinliğe dikkat etmeleri gerekiyor. Mutlaka yüzmeleri gerekiyor.

“DR. Gönül Ateşsaçan’a Göre Zayflama” için 2 yanıt

  1. Merhaba gönül hanım ben 55 yaşında 1,56 boyunda 56 kilodayım koç burcuyum ev hanımıyım ne kadar kilo vermem gerekiyor bana yardımcı olursanız sevinirim ilgilenirseniz şimdiden teşekür ederim

  2. merhaba hocam ben 24 yasındayım 1,70 boy 55 kılodayım ve oglak burcundayım ben 10 aydır evde calısmıyorum kanalturk de kibariye de lokman hemın uzmanı cıkmıstı orada zayıflama cayı vermıstı
    cayın icinde :
    ıssırgan yapragı ,papatya kurusu ,biberiye ,funda yapragı,sinameki,kiraz sapı
    bunları karıstırıp gunde 2 veya 3 kere icin demisti ben bunları icmege basladıgımdan itibaren daha cok şişkinlık hissedıyorum . bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkur ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir