Dukan diyetinde metabolizma hızlandırmak

dukan diyeti protein diyetiİki dakika soğuk duş almak, ya da 6 adet buz emmek, ya da 1 büyük bardak buz gibi soğuk suyu yudum yudum içmek ekstradan 100 kalori vermeyi sağlıyor. Dukan amca vücudun kendini ısıtmak için harekete geçtiğini ve metabolizmamızın da hızlandığını söylüyor. Dukan diyetinde her gün 20 dk ile 1 saat arasında yürüyüş yapmak da mecbur.

Ancak metabolizma zaten diyet ile yeterince yorulduğu için kendinizi çok yıpratmayın. Dukan diyeti yaparken spor salonuna giderek ağır sporlar yapmak ya da gereğinden fazla yorulmak sizi erken yaşlandırır. Protein diyeti metabolizmayı ve organizmayı yoran bir diyettir. Hele de bu diyeti 1 sene gibi uzun bir süre sürdürecekseniz buna ayrıca dikkat etmeniz gerekir.

Metabolizma ancak hareket ile hızlanır. Ve kesinlikle metabolizmayı aç bırakmamak gerekir. Günde 2,5-3 litre su içmek kesinlikle şarttır. Siz de gün içinde sık sık kalkın, evde ev işleri yapın, olmadı markete gidin, hareket edin ve bu aslında küçük gibi görünen hareketleriniz metabolizmanızın her zaman çalışmasını sağlasın.

Dukan protein diyeti kişiyi ciddi oranda zayıflatan başarılı bir diyettir ancak dikkat edilmezse tehlikeli bir zayıflama biçimidir. Çünkü metabolizma çok çalışır. Tek tip beslenmeye dönebilir. Sebze günlerini iyi kullanmazsanız saçlarınız dökülebilir. Kendinizi çok yorgun hissedersiniz. Daha çabuk yorulabilirsiniz. Aman dikkat!

Sağlıklı ve güzel günler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir