EN ÇOK ZAYIFLATAN SEBZE YEMEKLERİ

Kolay kilo vermek istiyorsanız ya da kısa zamanlar içerisinde hızla kilo vermek istiyorsanız hayatınızdaki bazı noktalara ve beslenme biçiminize dikkat etmelisiniz.Hayatınızda yaptığınız küçücük değişikliklerle sıkı ve sıkıcı diyet programlarına girmeden kolayca zayıflayabilirsiniz.

Öncelikle hızlı kilo vermek için B vitamini yönünden zengin besinleri tercih etmelisiniz.Örneğin ıspanak, kuşkonmazı fasulyeler, kavun, brokoli, balık ve yumurta yiyerek yanında düzenli egzersizle kolayca kilo verebilirsiniz.Yine pisi balığı, badem, kaju, yerfıstığı,soya fasulyesi, tam tahıllı gevrekler, yulaf ezmesi ve bakla tohumu da sofranızda sıkca yer almalıdır.

Gün içerisinde gelişi güzel atıştırmak değil kilo vermenize aksine almanıza neden olacaktır.Onun için bu atıştırmaları da belli bir düzene göre yapmalısınız.Atıştırmalıklarınızın arasına fıstık ezmesi ve muz, humus ve havuç veya elma ve az yağlı peynir gibi sağlıklı karbonhidrat ve proteinleri eklemek suretyile bu durumu dengeleyebilirsiniz.Böylece Protein/Karbonhidrat kombinasyonu kan şekeri, enerji seviyesi ve doymuşluk hissini düzenleyecek.

Hızlı kilo vermek ve başarılı bir zayıyflama programı için metabolizmanızın da hızlı çalışması gerekir.Metabolizmanızı hızlandırmak için erkenden uyanın.1 bardak ılık su için ve 1 elma yiyin.Ardından güzel bir kahvaltı ile güne başlayın.Gün içerisinde yeşil çay, tarçın çayı gibi çaylar içerek kan şekerinizi dengete tutun.Böylece çok daha kolay kilo verebileceksiniz.

DİYETTE OLMAZSA OLMAZ SEBZELER

Diyeti daha etkili hale getirmek,sağlıklı ve hızlı kilo vermek ve yağ yakımını hılandırmak için bu bitkilerden faydalanmalısınız.Günümüzde kilo alma konusunda yapılan araştırmalar göstermiş ki sayacağımız bu bitkiler hem yağ yakımını hızlandırıyor,hem iştahı kontrol altına alıyor hem de yenilen yiyeceklerin yağa dönüşmesini engelliyor.

Hangi bitkiler zayıflatıyor ?

Örneğin at kuyruğu bitkisi güçlü bir idrar sökücü yani ödem attırıcı. Egzersiz ve diyetle kullanıldığında yağ dokularının vücuttan atılmasını sağlayıcı özelliği bulunuyor.Yine maydanoz da aynı etkilere sahip.Her yemekte ve salatada maydonoz kullanmak, demleyerek çayını içmek ve sağlarıyla beraber çiğ olarak tüketmek son derece sağlıklı.Zayıflamak istiyorsanız maydanozdan muhakkak faydalanmalısınız.

Diyetinizde olmazsa olmaz bir diğer bitki de adaçayı.Gerek çay olarak demleyerek tüketebiliyorsunuz gerekse yemeklerinize tatlandırıcı olarak da ekleyebiliyorsunuz.Bununla beraber fesleğen de suyu atmaya yardımcı oluyor. Hatta eter yağların moral yükseltici etkisi var.

Kekik,civanperçemi,biberiye,tere otu,sinameki,nanebalık otu ve brokoli de diyet sırasında destekleyici olarak kullanılmalıdır.