En Uygun Zayıflama Zamanı

Kilolarımızdan kurtulmamız için de belli zaman dilimlerine ihtiyaç duyarız hiçbir şey tamam ha diyince olmaz. Olacak diyince olmaz değil mi? Bedenimizin zamana ihtiyacı vardır zihnimizi hazırlamamız için de belli zaman dilimleri vardır. Genelde hanımlarda izlenimler şöyle; yaz aylarında kilo ver rahatça tatil yap ince ince kısa zamanda ver kiloları ama sonra kış gelsin tüm kilolarda hoş gelsin sefa gelsin havası var.

Bunu gerçekten kışın alırım nolcak ya da yazın veririm ne olacak diyen hanımlara kızmaktayım. Nedeni de hayatlarını sağlıklarını bu kadar hafife aldıklarından dolayı. Ama diğer hanımlara yani kendileri farkında olmadan bu durumlara gelenlere elbette ki sözüm yoktur.

Ne zaman kilo vermeli?

– Yaş olarak kilo standartlarınızın üzerine çıktığınız zaman kilo vermelisiniz.

– Kilolarınız sizi rahatsız eder derecelere ulaşmadan ve sizin beslenme düzeniniz olarak kendinize sınırlamalar getirmeden kilo vereceğim kararınız çıkmış olmalı. Yani sorun başınıza gelip çatmadan siz onu fark etmiş olmalısınız. Nasıl ki siz hatanızdan dönmek istiyorsanız ve bunları tekrarlamak da istemiyorsanız son baharda kilo vermeye başlarsınız yazında en güzel fitler arasında olursunuz.

– Eşiniz tarafından artık beğenilmeyen bir kadın olmadan kilo vermelisiniz.
– Eşinizin size karşı olan heyecanını yitirmeden sadece bir anne olarak gözünde kalmadan vermelisiniz eş olarak değerinizi kadın olarak dikkatinizi kaybetmeden vermelisiniz.

– Sorunlar başınıza gelmeden olmalı. Aşırı yemek yemek hiçbir şey kazandırmayacak size. Eğer çok iştahlı ve bu zamana kadar yemekleri çok yemiş bir insan iseniz ve kiloluysanız demek istediklerimi gerçekten anlayacak ve evet diyeceksinizdir.

Sağlıklı günler dilerim.

Sitenin Meleği.