Ender Saraç’tan Zayıflama Bilgileri

Ayurveda Uzmanı ve Dr. Ender Saraç yazın yani kilo verme mevsimin geldiği şu günlerde zayıflamak için özellikle bitkilerden yardım almamız gerektiğini ifade ediyor.

Ender Saraç’a göre her insan için tek tip zayıflama programı olmamalı.herkes kendi vücut tipine göre diyet ve beslenme programı takip etmeli. vücut tipi,yaş,kilo ve yaşam stili burada önem kazanıyor.Ender Saraç’a göre bizlerin zayıflama konusunda yaptığımız en büyük yanlış 3-5 günlük diyetlerle kısa süreli rejimler ve sonrasında tekrar sağlıksız beslenmeye dönmek.oysaki sağlıklı ve dengeli beslenmeyi bir hayat biçimi haline getirmemiz gerekiyor.

Sağlıklı zayıflamak ve verilen kiloları geri almamak için dengeli ve sağlıklı beslenmeyi tamamen benimsemeli,hayatımızdan asla çıkarmamalıyız.bilinçli ve dengeli beslenme kilo vermenin ilk kuralıdır diyen Ender Saraç düzenli egzersizin de önemine dikkat çekiyor.

Zayıflamak için çaba sarfederken en çok iştahımız bize engel oluyor.Saraç burada da önerilerini sunuyor ve İştahı azaltan ve zayıflamaya yardımcı bir ipucu veriyor. Zerdeçal, nane ve yeşil elma
kokularını günde 25-30 kere derin derin içinize çekerek, iştah merkezini rahatlatabilirsiniz diyor.
Ender Saraç’a göre iştah merkezini sakinleştiriyor. Almanya’da yapılan bir araştırmada yeşil elma ve nane koklayan kişilerin, (bunların aromatik yağları da olabilir) daha hızlı kilo verdiği saptanmış.