Etkili Kilo Verme Sırlarımız

Çevrenizde muhakkak vücudunu görünce ah benimde böyle güzel bir vücudum olsa dedikleriniz vardır. Nasıl bu kadar güzeller dedikleriniz ve ben de böyle olabilir miyim ben de bu kadar güzel bir vücuda sahip olabilir miyim gibi düşünceler…

Bunlar aklınızın köşesinde sadece bir hayal olarak kalmasın. Bunları hayata gerçek dünyanıza getirmek için çabalar sarf ederek önce okuyarak sonra da işe başlayarak mümkün kılabilirsiniz.

Nedenlerle nasıllarla nasıl olcaklarla yapabilir miyimlerle zaman kaybetmeden evet ben yapabilirim bende bu kadar güzel bende bu kadar alımlı olabilirim demelisiniz. Gerçekten bu güzelliği istiyorsanız hayatınızda eksik gördüklerinizden evvelinde kendinizi eleştirmekle yüzleşmelisiniz. Kendinize itiraf etmeye korktuğunuz gerekçeleriniz olabilir ve siz bu gerekçelerinizi bir zamandan sonra birer bahane duvarına dönüştürmüş olabilirsiniz. Korkmadan ama yılmadan da bu çabaya başlamalısınız.

Korkular yenilmeli bahaneler itiraf edilmeli!

Bunların üstesinden geleceksiniz önce. Ben nerede hata ettim hatamı kendime söylemekten bırak kendime bile diyemedim kabullenmedim. Hani vardır ya zayıflamak ister ister ister ama bir türlü zayıflayamaz.

Elbette birçok sebep olabilir bunun için ama ilk adımlardaki süreçlerden yola çıkarsak eğer kişinin psikolojisi şudur: Ben zaten zayıflayamıyorum, Ben çok yeniyorum ama istediğim kilo da değilim, Ben her gün spor yaparım. Bunlar artık basmakalıplaşmış kaba tabirle bahanelerimizdir.

Bu bahanelerimiz bedenimizden de zihnimizden de soymalı atmalıyız. Sadece beden olmaz sadece ruh olmaz. İkisi bir elmanın iki yarısı gibidir. Her ikisi de beraber işlemelidir. Biri mutsuzken diğeri mutlu olamaz ya da diğeri mutluyken o mutsuzdur. Bu dengeyi sağlarsanız eğer her şeye hazırsınız demektir.

Güzel bir beden her kadın güzeldir ne kadar kilolu olsanız da kendi gözünüze ne kadar çirkin görünseniz de siz ve sizin bedeniniz çok değerlidir. O yüzden güzel bedeninizi dinlenmiş rahat zihninizi artık kilo vereceğim ben yapacağım pozitif düşünceleriyle kaplayabilirsiniz. Asıl iş buraya kadardı. Çünkü çoğu kilo verememe sebeplerinden biri büyük bir dilimi demek daha doğrudur; kişinin irade kişinin düşünce yapısından dolayıdır.

Eğer ki bu duvarlar yıkılır ve istenilen pozisyonlara gelinirse; uygulayacağınız iyi bir diyetiniz sporunuz %99 size cevap verecek, istediğiniz gibi olacaktır.

Sitenin Meleği.