Evde Zayıflatıcı Egzersizler Yapın

Evinizde kendiniz kendi kendinize bu egzersizleri uygulayarak vücudunuzu şekillendirebilirsiniz. Şekilli ve güzel bir vücut için illa spor salonuna gitmenize gerek yok. Spor salonuna gitmek için zamanınız ve imkanınız yoksa bunları denemelisiniz.

Hem zayıflatan hem de şekillendiren bu egzersizler uygulanabilirlik bakımından da zor değil.

Ayaklarınızı birbirine değecek şekilde sıkıca kapayıp kendinizi duvara yaslayın.

Yalnız, duvar ve vücudunuz arasında eğim olmasına dikkat edin. Çünkü bu eğim biraz zorlanmanızı, dolayısıyla da kaslarınızın hareket etmesini sağlayacak.

Duvara eğimli dururken, kollarınızdan destek alarak dikilin ve son hamlede kollarınız yanınızda kalsın. Bu hareket 5 ila 10 defa tekrarlanmalı. Ama dikkat: 10’dan fazla yaparak vücudu zorlamak yok!

Yürüyüş sever misiniz? O halde stilinizde biraz değişiklik yaparak, minik gezintilerinizi vücudunuzu şekillendirmek için değerlendirebilirsiniz. Tıpkı Kuzey Avrupalı insanların yaptığı gibi, bir baston yardımıyla büyük ve uzun adımlar atarak yürüyüş yapmak, eşittir kusursuz büyük kol kasları demek, unutmayın! Bu egzersizi haftada bir yapmanız yeterli.

Sırt üstü yere uzanın, kollarınızı iki yana açın. Sağ bacağınız gergin kalırken, sol bacağınızı bükün. Gevşeyin ve yukarı bakın. Paralel biçimde duran ellerinizi havada el çırpıyor gibi birleştirirken, sırt kısmınızı sola çevirin. Bu arada sağ bacağınızın sabit, sol bacağınızın da bükük olmasına dikkat edin. Sonra, aynı hareketi bu defa, sol bacak gergin, sağ bacak bükükken yapın.

Düzenli koşma, gerçekten de vücudunuzu değiştirmeye başlar. Koşu, sağ ve sol bacağı çalıştırarak bütün bedeninizi dengeli şekilde düzenlemeye yarar. Bu da vücudunuzda büyük ölçekli bir değişim yaratır. Hazır bahar da gelmişken, koşarak forma ulaşmak tam bir keyif olacak.