FAZLA KİLOLAR HUZURUNUZU BOZMASIN

Var olan fazla kilolarınız yüzünden mutluluğunuzdan da huzurunuzdan da olmayın sakın. Basit uygulamalarla kendinizi bu konuda kurabilirsiniz. Günlük yapacağınız çalışmalarla istediğiniz kilolara kavuşabilir ve istediğiniz de şekilde hayal ettiğiniz kıyafetlerin içine olabilirsiniz. Hayatınızdaki değerler gerçek anlamda kendilerini koruyabilecek seviyede olmalılar. Onların gerçeklik ve kendilerini koruma potansiyelleri sayesinde hayata olan bakış açınız daha da genişler.

Siz her zaman sorun olarak konulara yaklaşım değil gerçek amaç doğrultusunda gitmelisiniz. Çoğu büyük sorunlar olarak algılayabilecekleriniz ancak çoğu kadının mesela her 3 ünden 1 tanesinin başına gelen ve benzeri gibi durumlardır.

* Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Sporlarınızı eskit etmeden yapmalısınız. Spor salonları olmasa da illaki spor salonuna gidilecek diye bir şey yoktur çünkü. Yürüyüşlerinizi yapmalısınız. Yürüyüş yapmak demek sizin kilolarınızdan kurtulmanıza ve aynı zamanda sizin için ve tüm insanlar için çok önemli olan kalp sağlığına katkılarda bulunmaktadır.

* Bulunduğunuz mevsim sebzelerinden ve meyvelerinden tüketmelisiniz. Bu mevsimin meyve ve sebzelerinden tüketmek cildinize ve tüm vücudunuzdaki organlara yarar sağlayacaktır. Taze olan meyve ya da sebzeyi yemek ile elbette ki taze olmayan bir meyve sebzeyi tüketmek aynı yararları sağlamazlar. Dalından koparılıp da yenilen bir elma elbette ki daha sağlıklı ev sizin için daha da faydalı olacaktır.

* İyi beslenme standartlarınızı sorgulayın. Beslenmedeki önce kendinize göre tüketmeniz gerekenleri belirleyin. Daha sonrasında bu gerekliliklerinizi sorgulayarak gerçek temel sağlık bilgilerinden süzgeçten geçirin.

* Daha da çok su tüketin. Su tüm organlarımızın temizliği için gerekli bir şeydir. Bu asıl önemli olan noktalardan bir tanesi işte. Çünkü bazen gün içersinde su tüketimimizi unutabiliyoruz. Su tüketimlerimizin ne kadar sıklıkla olduğuna da dikkat edemeyebiliyoruz.

Eğer çok iyi bir su tüketicisi olmadığınızı siz kendinizde kabul ediyorsanız eğer bir tavsiye de bulunmak isterim. Masalarına sürahi ile beraber bir de bardak koyarlarsa gözleri gördükçe su içmeleri gerektiklerini kendilerine hep hatırlatmış olurlar. Gözlerinin önünde olması sayesinde su içme alışkanlıklarını zamanla kazanabilirler.

* Taze meyve suları! Mevsimin meyve sularından için. Kendinizi ve kafanızdaki tüm negatif düşünceleri sıfırlayın. Kiloların varlığı sizi rahatsız etmesin. Asla bunu kafanıza dert ederek sorun ederek diyetinize başlamayın. Meyve sularını karışık olarak ya da sevdiğiniz meyvelerden ayrı ayrı şekilde de tüketerek içmelisiniz.

Sitenin Meleği.