Göbek Eritme Yöntemleri

Göbek eritme konusunda pek çoğumuz dertliyiz. Yediklerimiz sanki direkt göbeğe iniyor ve orda birikiyor. Bu da orantısız bir kiloya neden oluyor. Diyet ya da spor yaparken yaptığımız diyet ve spor kolları, bacakları, kalçayı zayıflatırken göbek aynen yerinde duruyorsa bir şeyler ters gidiyor demektir.

Bir türlü erimeyen ve düzleşmeyen göbek neden olabilir?

Göbek nasıl eritilir, göbek yağları nasıl erir, göbek eritici, karın sıkılaştırıcı egzersizler nelerdir, göbek yağlarını yakan besinler nelerdir, göbeğimden kurtulamıyorum diyenlerden misiniz, ne yaparsanız yapın göbeğiniz erimiyor mu, o haldegöbek nasıl eritilir başlıklı yazımızı okumanızda fayda var.

Göbeklenmenin en bilindik sebebi gece geç saatlerde yenen yemek ve hemen ardından uyunan uykudur. Gece yemek yemek, akşam yemeğini geç saatlerde yemek ve beyaz ekmeği bol tüketmek göbeklenmeye yol açar.

Bunun yanı sıra beyaz şeker de göbeklenmeye yol açan en büyük etkenlerdendir. Beyaz şeker, çayı bol şekerli içmek, bolca tatlı gıdalar tüketmek, margarin ve katı yağları sıklıkla kullanmak zamanla göbeklenmemize yol açar.

hayvansal yağlar
rafine beyaz şeker
margarin
aşırı tuz tüketimi
beyaz ekmek,makarna ve pirinç

Bunlar sadece örnek..Ama lütfen beslenmenize dikkat edin ve kendiniz için bu fedakarlıklarda bulunun.salata, bol bol meyve ve sebzeden kimseye zarar gelmez değil mi ?

Elinizden geldiği kadar merdiven inin çıkın, nerede bir yokuş görürseniz tırmanın.göbek kaslarınızı çalıştırmanın en iyi yollarıdır bunlar.yere uzanın ve mekik çekin.sık sık yerden birşeyler toplayın.yere eğilin ve doğrulun.göbeğinize streç film sarın ve öyle egzersiz yapın ! göbek yağlarınızı eritmekte oldukça faydalı bir yoldur bu.

34-36 bedensiniz ve görünürde hiç fazla kilonuz yok. Ancak vücudunuzun içi, yani iç organlarınız yine de yağlı olabilir. Nasıl mı? Egzersiz yapmadığınız, çok yağlı yiyecekler tükettiğiniz ya da gereğinden fazla şeker aldığınız için (unutmayın ki vücudumuz şekeri yağ olarak depolar) iç organlarınızda yağ birikmesi olabilir ve bu da uzun vadede diyabet hastası olmanıza yol açabilir.

Kurtulun: Yemek yerken ya da bir şeyler atıştırırken, çok yağlı, şekerli yiyeceklerden ve içeceklerden uzak durun ve bunlar yerine tercihinizi doymamış yağ içeren gıdalardan yana kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir