Göbek Eritmek Ve Hızlı İncelmek İçin Formül

Lahana suyu içmek hem zayıflama hem de sağlık açısından son derece önemli.Lahana suyu nasıl hazırlanmalı ve nasıl içilmeli, lahana suyu gerçekten de zayıflatır mı ? Lahana suyunun bu etkisini bizlere ilk sunan kişi Ünlü doktor İbrahim Saraçoğlu’dur. Çok saygı değer Saraçoğlu’na göre beyaz lahana sağlık,güzellik ve kilo kontrolü için değerli ve faydalı bir bitki.Bu bitkiyi bahar aylarında kullanmak gerekiyor.

Beyaz lahana yapraklarını kaynar suya atıp 3 dakika haşladıktan sonra ateşi kapatın ve demleyin.Elde ettiğiniz suyu ılık ya da sıcak tercihe göre için ve bunu bir kür olarak uygulayın.

İçerisine tatlandırıcı katmanıza gerek yoktur.Limon sıkmak da sizin tercihinize kalmış.

Ayrıca lahanayı salata ve yemeklerde de kullanınız çünkü bu sebze gerçekten çok değerli ve sağlık için oldukca faydalı.

LİMONLU SU İÇMEK

Uzun yıllardır özellikle zayıflamak isteyen bayanlar bu tekniği kullanıyor.Kilo vermek isyeneler her sabah kalkar kalkmaz bir bardak ılık suya yarım limon sıkıyor ve içiyor.Bu limon lu suyun zayıflattığına da inanıyorlar.Bakalım gerçekten bu doğru bir yaklaşım mı ve acaba biz gerçekten limonlu ılık suyla zayıflayabilir miyiz ?

Beslenme uzmanlarına bu soruyu yönelttik ve dedik : Limonlu su içmek acaba zayıflatır mı ?

Konunun uzmanlarının verdiği cevaplara göre maalesef hiçbir besinin ya da içeceğin zayıflatmaya direkt olarak bir etkisi olmuyormuş hanımlar.

Sabah içilen limonlu ılık su; içeriğindeki limonun C Vitamini içeriği dolayısıyla güne daha zinde başlamanıza yardımcı olabilir.

Sıcak su ile soğuk su arasındaki terk fark ise mideyi terk etme hızıymış.Bunu da belirtmek de fayda görüyorum.

Soğuk su mideyi 20 dakika içerisinde terk ederken, sıcak su mideyi 80 dakikada terk eder. Bu nedenle çok fazla yemek tüketen kişiler mide hacmini dolu tutmasını sağlayabilmek için ılıktan sıcağa yakın olacak şekilde su tercih edilebilir.