GÖBEKTEKİ YAĞLARI ERİTMEK

Yağları eritmek için ne yapmak gerek bu sorudan konuyu başlatmak istiyorum. Temel ana nokta burası çünkü. Eğer nasıl ne gibi sorularımızı kendi içimizde yanıtlayabiliyorsak istediklerimize de ulaşabiliriz demektir. Kendimizi yemek yeme konusunda ad frenlememiz gereken noktalar var. Onları da bilmek gerek. Her besin grubu ve belli besin grupları diye kendimiz ayrımlarımızı yapmalıyız. Bu ayrımlarında zaman dilimlerini bilmeliyiz.

Sabah tüketilenler öğlen tüketilenler akşam tüketilenler gece tüketilebilecek olanlar ve ara atıştırmalar da tüketilebilecekler gibi gruplarınız olacak.

– Yemeklerinizde yağ kullanımınızı sorgulamalı. Önce günlük sonra haftalık ve aylık olarak yağ tüketimlerimizi azaltalım. Ona göre yemek yeme şekillerimizin bir bölümüne değişim vermiş olacağız.

– Özel masajlarınız özel vücut maskeleriniz olmalıdır. Banyo öncesi ve sonrası olarak kendinize yeni maskeler bulabilirsiniz.

– Sıkılaştırıcı kremler ve yağlarda ayrıca ek olarak kullanabileceklerimiz arasındadır.

– Meyvelerden özellikle ekşi olanlara biraz ağırlık vermek ama çok değil. Demek istediğim sadece diğer meyvelere göre daha da ağırlık verilmesi. Tatlı olanları da tüketilebilir fakat onlar tatlı olacağından kalorileri daha yüksek olabilir.

– Tüketmemiz gereken meyveler incir gibi tatlı olan meyvelerdir. Çok tatlı armutlar ya ad çok tatlı üzümler büyük boyutluları bir de onlar olmamalıdır.

– Kendinizi yağlarınızla bir düşman savaşçı gibi görmeyin. Onlarla da barışık olmalısınız. Her zaman dost olmalısınız.
– Vereceğiniz kiloların bir de inanç boyutu var yağlarınızdan kurtulmak istemeniz yeterli değildir her zaman bir de buna inanmak güvenmek gerekmektedir.

Yağlarınız iyi bir sporla da kaybolabilir aksi yerine sıkı bir bacaklar göbek kalabilir. Bunlar için en önemli madde olarak ben sporu görüyorum. Düzenli spor her şeyin üstesinden gelecektir. Bacaklarınızı ve daha sonar da göbeğinizi hareket ettiren oradaki yağların erimesi için hareketler yapmalısınız. Isınma hareketlerinizi de asla unutmamalısınız. Spor ilk başlarda sizin için zor olacaktır ama asla yılmayın. İlk bir hafta geçtikten sonra gerisi çok kolay gelecektir. Canınızı sıkmayın ve yılmadan yürüyün yolunuzda.

Sitenin Meleği.