Günde 6 Öğün Yemek Zayıflatır Mı ?

diyetUzmanlar zayıflamak için her gün 6 öğün yemek yiyin diyor ama bu demek değil ki günde 6 defa tıka basa yemek yiyeceksiniz. 3 ana öğün ve 3 ara öğün olmak üzere her gün 6 öğün beslenmek sağlıklı kilo vermenin ilk kuralı. 6 öğün diyetlerine göre, sabah kahvaltısı kesinlikle şart. Hiçbir zaman güne sağlam bir kahvaltı yapmadan başlamayın. Hiçbir zaman pilavın yanında ekmek tüketmeyin. Makarnayla beraber yoğun kıymalı soslar tercih etmeyin. Kola, gazoz, hazır meyva suları ve benzer bütün şekerli içeceklerden uzak durun. Beyaz ekmek tüktiminizi en aza indirgeyin ve otobur olmaya özen gösterin.

6 öğün aslında az az ama sık sık yemek yiyerek metabozlizmayı hızlandırma prensibine dayanıyor. Sık sık yemek metabolizmayı çalıştırıyor ve daha çok enerji harcamamıza da yardımcı oluyor. Her gün beslenme listenize mümkün olduğu kadar meyva, kuruyemiş, sebze yemeği, taze sıkılmış meyva ve sebze suları, haşlanmış sebzeler, bol bol su ekleyin. Özellikle gün içinde sık sık su içmeye dikkat edin. Bitki çayları sade suyun yerini tutamaz. Bitki çayı içiyorum suya gerek yok diye düşünmek oldukça yanlış.

AZ AZ AMA SIK SIK YEMEK YEMEK ZAYIFLATIR MI ?

Benim çevremde böyle insan tipi çok. Sık yiyor ama az yiyor. Fazla kilosundan da kurtuluyor hem daha sonra da fit görünmeye başlıyor. Mideyi daha rahat kılmak için onun hazmını kolaylaştırmak aynı zaman da çok önemli. Sık yemek ama az yemek sağlığınızı korumanıza ve kilolarını vermenizde de size yardımcı size ayrıca destek.

Nasıl mı? Siz farkında olmadan belki de yemiş olduğunuz sık ama az yemekler bedeninizi daha da ayağa kaldırıyor, zihninizi daha da temizliyor.

Bağışıklığınızı güçlendiriyor. Bu güç sizin beden gücünüz demek aynı zamanda. Bu güç sizin her istediğinizi yapabilmeniz konusunda bir basamak sadece. Ama kocaman bir basamaktır. Hayatınızda değer verdiğiniz şeyleri aklınızda bir sıralayın bakalım.

İlk olarak dediğiniz nedir? Yarımızdan çoğumuz büyük ihtimalle sağlığım diyecektir. O zaman bu çabalar bu uğraşlar boşa değildir. Sakın ha kendiniz ben bunu yapacağım dedikten sonra hemen karşınıza çıkıcak ilk hatada ilk zorluk da bu boşuna hiçbir şey olmadı olmayacak demeyin. Bir fidan dikiyorsunuz toprağa ama ne emekler istiyor değil mi suyu var bakımı var budaması var bir bebek gibi her şeyiyle ilgileniyorsunuz. Sizde kendinizi şımartmasını bilin, sizde kendinize değer vermesini bilin.

Hayatınıza sağlığınıza değer vermesini bilin. Özünüz sözünüz sağlıkla başlasın. Hayat kolay değil evet zor her zaman dikkat edemiyorum diyorsunuz. Ama etmek gerek zor olan şeyleri başarmak gerek. Bu sizin kendinize verdiğiniz yatırımlardır. Sağlığınıza verdiğiniz yatırımlardır. Karşılığı unutmayın ayna gibi hiç farkı yok hiç şaşmaz. Siz ne verirseniz o da sizin önünüze onu koyar.

Verdiğiniz değer kadar değerlisinizdir. Sağlığınızı gözeten bir insan demek ben yaşama yaşamaya değer veriyorum diyordur. Siz hayata küsmeden ona her zaman güleç bakarak kendinizi ve çevrenizi severek ilerlemelisiniz.

Sevgi her şeyin tohumu onunla başlayın. Bedeninizi sevin. Yemeklerinizi ben sabah yiyim öğlen yemiyim akşam da az yeter yatarım demelerle sağlıktan da olursunuz istediğiniz güzel bedene girme hayallerinde de ve elinizde olan durumunuzu bırakın daha kötüsüne gelirsiniz. Daha zor olu işleriniz ve daha kördüğümleşir. Geç olmadan tutun sağlığınızı ve geç olmadan farkına varın bazı şeylerin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir