Günümüzün En Popüler Zayıflama Diyetleri Neler

Moda diyetler herkesinde bildiği gibi bir anda herkesçe onay alıp uygulanmaya başlanılan diyetler topluluğu. Kısa bilgimizi de geçtikten sonra bir bakalım. Bu moda diyetler nelermiş, insanlar neden bu moda diyetlere birden yönelmeye başlıyorlar, sağlık bu kadar hafife nasıl alınabilir duruma geliyor(?)

Bayanlar, kilo alma hızlı kilo almalar özellikle dönem dönem başımıza elbette gelebilir durumlar arasındadır ama bunu bir çaresizliğe bir soruna vurmamak gerek; çözümünü arayıp sabırlı olup üzerine gitmek gerek.

İradeyi güçlendirip karar vermek ve verilen karardan dönmemek gerek. Çünkü kilo vermek için diyete başlamak demek irademe sahip çıkacağım gerektiği kadar kilo vermem için gerektiği kadar yemem gerek demektir. Bu kararı vermek demek de başarmanın yarısı eder.

Şimdi moda diyetler zararlı, moda diyetler bir yöne kayıyor ve vücudun gerekli ihtiyaçlarını vermeyip aksine yoksun tutup bildiğiniz aç kalmayla aç gezmeyle oluyor.

Tek besine dayalı diyetler dedik; evet mesela karbonhidratların ve proteinlerin bir arada kullanılmadığı diyetler.

Çorba diyetleri, makarna diyetleri, ekmek diyetleri ve benzeri diyetler. Bu diyetler size hızlı kilo vermeyi vaat eder, kimimizde evet hemen kullanmaya başlarız ama doğru olan bu değildir.

Zayıflamak önemli bir şeydir. Tek yönlü diyetler vücudun dengeli kilo vermesini sağlamaz.

Sağlıkla kalın…

Sitenin Meleği.