Hangi Çaylar Zayıflatır?

Zayıflamak adına ne yapmadık ki. Yapmadığımız tek şey sanırım az ama sık sık yemek yemek oldu. Oysa aç kalmadan, kendimizi aç bırakmadan da pek ala zayıflayabiliriz. Zayıflama çayı diye bir çay tanımıyorum. Yok öyle bir çay. Eğer zayıflama çayı diye bir mucize olsaydı dünyada obezite bu denli yayılmazdı. İçerdik zayıflama çayımızı yerdik gönlümüzce.

Öyle değil mi sevgili hanımlar?

Bitkisel zayıflama çayı adı altında içtiğimiz bitkiler diyet destek çaylarıdır. Eğer spor yapıyorsak ya da diyet içindeysek bu çaylar diyetimizi destekler. Evet faydaları vardır. Ama her gün aynı yeme düzenini sürdüren biri için hiç de zayıflama etkisi göstermezler.

Öyle olsaydı 3 senedir her gün bu çaylardan içen ben tığ gibi olmuştum.

Anlayacağınız sevgili hanımlar; bu tip zayıflama çaylarına aldanıp çok yemek yemeyin. Nasıl olsa çay içiyorum diyerek ipin ucunu da kaçırmanız olasıdır. Karbonhidratı az tutup proten ağırlıklı beslenmek her zaman kilo vermeyi hızlandırıyor. Süt ve süt ürünleri de elbet de zayıflama yolunda en büyük destekçimiz oluyor.

Hangi Çaylar Zayıflatır?

Çok istiyorsanız en önemli çayları yazayım; Yeşil çay, mate çayı, funda yaprağı, biberiye, bilye kekik, kiraz sapı, mısır püskülü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir