Haraket Etmek Yürümek Yorulmak Zayıflatır Mı

Hareketsizlik tam bir düşman.

Hayatınızda kilo vermekten fit görünmekten de önemli şeyler vardır. Vücudunuzun sağlık dengesinin kurulması ve bu dengenin korunması gibi şeyler mesela. Hareketli bir hayat hareketli bir vücut ömür boyu sağlık omzunda yaşar. Hayat sağlık olduğunda ve sağlıkla gelen huzurla bir bütündür.

Bugün size mutlu olmanız için ilk sebebiniz nedir desenler ne derdiniz?

Sağlık… Elbette sağlık.

Teknolojiyle gelen kolaylıklar hayatımızdaki hareketliliği en en aza derecelere indirdi.

Bizler bu sonuçlarla beraber tembel bir nesil olmaya hareketsiz ve oturduğu yerden tüm işlerini halledebilme özellikleriyle donatılmış uzaktan bakınca aslında güzel görünen fakat içine girdiğinizde ne yazık bir durum olduğu gözler önünde hareketsiz bir yaşam hareketsiz bir beden sağlık olarak yaşamımızı tehlikeye sokar.

Mesafelerimizi uzatmalıyız!

Yürüyüş mesafelerinizi uzatmaya bakın.

Sabahları işe giderken otobüse binme ya da servise binme mesafelerinizi uzatın. Merdivenlerinizi kullanın. Egzersizlerinizi aksatmamaya çalışın. Yiyeceklerin sebze ve meyvelere ağırlık vermek amaçlı beslenmelere yönelin. Uzmanlar insanın neredeyse deli gibi sebze ve meyve yemesi yönünde sözlerini ifade ediyor ve sağlıklı olmamız da bize ipuçları veriyorlar.

Bunları söylemesi bizden uygulaması dikkat etmesi de sizden.

Çünkü size kimse istemediği bir şeyi yaptıramaz değil mi? Sizin istemeniz gerekir. Siz isterseniz eğer her şeyin üstesinden gelebilir potansiyelinizi içinizde oluşturabilirsiniz.

Hayatınızın dengesini siz kurarsınız ve siz yönlendirirsiniz. Tek yönetici siz olursanız eğer ve doğru adımlarınızı atarsanız hayatınızın her anlamda ev de işte her mekanda mutlu olmanız yönünde olurlar.

Beslenmek vücudunuzun direncinizin zihin sağlığınızın zeka sağlığınızın alt yapıtıdır.

Temeli olmayan bir bina nasıl ayakta duramaz ve çökerse; bedende aynı şekilde eğer istediği besibleri ve istediği hareketliliği sağlayamadığında ters tepkiler verir.

Bu sadece kilo almakla da olmaz. Diğer hastalıklarda beraberinde gelir. Vurgulamak istediğim hareket her anlamda şart her anlamda gerekli.

Bir kapıyı açmak isterken diğer kapılarınızdan da olmayın. Kilo vermeyi hayatınızın evet bir amacı yapabilirsiniz ama hayatınız yapmayın. Hayatınızda sadece zayıflamak odatlı yaşamayın.

Sağlıkla kalın, Sitenin Meleği.