Harika Diyetle Kesin Zayıflama !

Diyet yaparak zayıflamak sıkıcı olsa da zayıflamak için başka seçeneğimiz yok malesef. Ancak az yiyerek zayıflayabiliriz. Az az ve sık sık yemek yemek hayatımızın göbeğinde bulunduğu sürece bizi zayıflama yolunda hiçbir şey yıldıramaz. En azından yıldırmamalı. Ama bazen bazılarımız çabuk yılar ve diyeti mundar eder tabiri caiz ise.

Peki neden ?

Sabırsızlık insanoğlunun özelliklerinden bir tanesi. Sabır gösteremediğimiz ve bu yüzden de aslında isteklerimize istediğimiz zamanlar da ulaşamadığımız zamanlar vardır.

Hep kendimizi frenlemeye çalışırız bazı konulardan geri adım attırmaya çalışırız fakat yapamayız. Gerekçelerini bilmek belki size yardımcı olur diye düşünüyorum bu yüzden bu bilgilerimi size sunuyorum.
Sabır denen özelliğinizi sevdiğiniz yönleriyle ele alıp yoğurun.

Hep bir adım atarken hayallerinizi göz önünüze getirin ve öyle yürüyün. Ben sağa gidersem böyle, sola gidersem böyle olur mesela en basitinden bir örnek idi. Diyetiniz ve bu süreç içersindeki tüm davranışlarınız sizin avantaj ya da dezavantajınıza gibi olabilir.

Çok yemek yenilen ortamlarda bulunmamak, dışarıda değil de ev ortamlarında yemek yemek sofranın ila ki büyük doymuşluklarla kalkmamak az yemek azla mutlu olmak, sofrada muhabbetle sohbetle yemek yemek ve mutluluk hormonlarının salgılanmasıyla mideyi hoş tutmak mutlu tutmak, ruh beslenmesi açısında da temel zemini oluşturmak.

Aslında kulağa hoş geldiği kadar uygulama da da bir o kadar hoş ve hoş sonuçlar veriyor denemizde mutlaka fayda görüyorum. Biz ailecek akşam yemeklerimizde babam kilo problemi olan bir insan ve ona elimizden geldiğince yardım etmek için, yemeklerde konuşuyoruz sohbetleri geçiriyoruz TV den müzik kanallarını açıyoruz.

Çok kalorili şeyler pişirmiyoruz ağır kokulu büyük yağ doyuruculuğuna sahip besinler tüketmiyoruz. Bu tarz yemekleri yemiyoruz çünkü hem bizim sağlığımız içinde sağlıklı bir şey değil; ilerde çok kilolu çok şişman olmayacağımızın garantisi yok elimizde ve eğer diyelim yesek yeme gibi bir hak olsa neden bu hakkı kullanmayız/kullanmayız.

Çünkü diyet yapan bir kişini yanında bu tarz onun canının çekeceği şeyleri yemek diyet yapan kişi için pek de destekleyici bir hareket olmaz. Bu yüzden diyete destek uygulamasını da evdeki bireylerinizle kurmalısınız. Diyetinizi bozmamanız ve destek vermeleri konusunda en başta ihtiyacı onlara duyarsınız.

Diyetiniz gittiği yere kadar değil, sizin götürdüğünüz yere kadar gider. Sadece diyet yapmak ve istenilen kiloya geldikten sonra hadi canım bitti demek de bitmez ki. Hep dikkat eden hep sağlığını hep bir adım önde koşullandıran bireyler olmalı ve bu örneklik de devam etmeliyiz. Sadece kendi sağlığımız değil etrafımızdaki bizi örnek alacak sevdiklerimiz için de bunu yapmalıyız.

Sağlıkla kalın, Sitenin Meleği.