Her Yemek Öncesi İçin Kilo Almayın !

İlk önce kendi aklınıza gelen yorumları bir kurgulayın kafanızda. Su yemekten evvelinde içilirse ne olur? Günde ne kadar su tüketiyorum. Ne kadar tüketmem gerektiğini biliyo muyum? Etrafımdakilere çevremdekilere aileme arkadaşlarıma nasıl bir örneğim. Kilo olarak bana suyun yarar sağlayıp sağlamayacağı konusunda bilgi seviyem nedir?

Evet, yemekten evvel su içmek iştahınızı kapatacaktır. Sofrada fazla yemek yemenizi önleyecektir. Bir biyoenerji uzmanı şöyle diyor: Su içmek sağlığın ana temeli. Günde en az iki litre kadar su tüketmeliyiz.

Ve yemekten önce öyle madem iştahım kapanacak ben 4-5 bardak su içeyim sakın ha demeyin. Herşeyin bir değeri var. Bir bardak su içmeniz yemekten önce yeterli olcaktır. Zaten kilo vermek isteyenlerin en dikkat noktası bu olmalı diye düşünüyorum ben.

Sınır seviye değer. Bunlara dikkat etmeli neden mi? Yemekleri bazen sırf boyutlarından mikarlarından dolayı fazla kaçırabiliyor ya da az yiyebiliyorsunuz. Vücudunuzun yeterincesini alamıyor ve bundan dolayı da istediğiniz sonuca varamıyorsunuz. Bir düşünün bakalım acaba haklılık payımı göreceksiniz belki de. Bazen ¼ der siz aacaba bu ne kadardır? Şu kadardır herhalde göz payı yemek yemeler gibi örnekler size vermem mümkün olan olağan şeyler çünkü.

Yemekten evvel su içmek miğdenizi de rahatlatıcı bir davranış olacaktır sizin için. Bir bardak su miğdeye iner ve onu hazım konusunda bir uyarıcı etkendir aslında. Ardından yemeğin geleceğini buna göre miğdenin kendini hazırlamasını gibi.

Bu şekilde yenen yemekler hazımı da kolaylaştırıcaktır. Sağlıklı bir yaşamın bir basamağı gibi düşünün bunu. Yemeklerinizden evvelinde kendinize her seferinde 3 öğün hergüne 3 artı olarak verin.

Tüm artılarınızın size ufak olarak sakın değerlendirmeyin yararı olacaktır. 5 dakikalık bir yürüyüş 10 dakikalık bir koşu herşeyi kendiniz bir not edin ve kendinizi de sonuçlar karşısında ödüllendirmeyi unutmayın. : )

Sağlıkla kalın, sitenin meleği.