İncelme ve Zayıflama Planımız

Yaz kapıyı çaldı ve gerçekten güneş insanın içini ısıtıyor. Sıcaklar insanın içinde bir mutluluk bir huzur uyandırıyor. Sizinde içinizde bu duygulardan vardır. Güzelce tatil planları yapmak eşinizle baş başa olmak ona hep ve hatta gün geçtikçe daha da güzel görünme çabalarınız kilolarınız ve bunlardan kurtulma yöntemleriniz. Gerçekleri ele alarak ve sizin kendi gerçeklerinizi ortaya koyarak kendinize dürüst olarak yapamayacağız hiçbir şey yoktur.

Unutmayın ki hatalarının gerçekten farkına varabilen insan gerçek doğrularını da ayırt edebilen insandır.

Kilolarınız düşmanınız gibi düşünüp hep onlara savaş durumunda olursunuz dimi. Onlardan kurtulmak vücudunuzdan atmak istersiniz ama sakın böyle düşünmeyin. Bedeninizi sevmelisiniz bedeninizi korumalısınız her şeyi ile kabul etmeli her bir bölgenizi sevmelisiniz. Gülüşüyle barışık sıcaklığıyla gözüyle kaşıyla saçıyla her şeyiyle barışık olmalısınız.

Her zaman evet olamayabilirsiniz. Canınızın sıkkın olduğu kendinizi ihmal ettiğiniz dönemlerde yaşayabilirsiniz ama önemli olan hep bunun farkında olmak bu iki kısmı ayırt edebilmektir. Kendinize tutamayacağınız sözler vermeyin ve ben eğer bunu yaparsam bunu yapacağım bunu yaparsam bunu edeceğim de demeyin. Sonra olmadığında planladığınız gibi gitmediğinde üzülürsünüz.

Kendinizi üzmeyin hep bir adım ön de gibi planlayın kendinizi ve isteklerinize odaklayın. Diyetinizi dostu olun kilolarınızın da dostu olun. Unutmamamız gereken bir nokta daha var ki çok kilolu olmak evet bir hastalık halinde günümüzde ama çok zayıf olmak da bir hastalıktır.

Beyniniz düzgün çalışmaz çok çabuk her şeyi unutursunuz zeka geriliği iş hayatında verimsizlik bedenin performans düşüklüğü direnç eksikliği her şeyi yaşarsınız aynı anda. Bu yaşayabileceklerinizi de göz önüne alarak kilolarınızdan yani zayıflama duygunuzdan kendinize notlar çıkarın. Bu notlar sizin zayıflama süreciniz boyunca beraberinizde olsunlar. Sizin yanınızda olsunlar. Bu notlar sayesinde sizin için gerçekten olan gerçek kilo vermeyi bulacaksınız.

Sitenin Meleği.