İncelmek İçin Harika Bir Diyet Önerisi

İncelmek için güzel bir beslenme planı ve diyet önerisi… Bu diyet tavsiyesi sayesinde ince bir bele sahip olacağız. Kalçamız ve belimiz kalınsa ve yağlıysa eğer, işte burada tehlike çanları çalmaya başlamış demektir. Hızlı, kolay ve basit bir incelme planı sunsam size hanımlar ? Evet bu tavsiyeler bizi kısa sürede inceltecek. İncelmek için, bunları okudum sizinle de paylaşmak istedim !

Az yiyin ve incelin diyerek söze başlayayım :

Yemeğe başlamadan önce ve arada su içiniz.Su midede besinleri şişirir ve daha az yiyecekle daha fazla tokluk sağlar.

Yemek tabağınızı, kaşık ve çatalınızı küçük seçiniz. Küçük bir tabaktaki 1 porsiyon yemek gözünüze daha büyük ve daha doyurucu görünür. Küçük kaşıkla daha küçük lokmalar halinde ve daha yavaş yemek yiyebilirsiniz.

Günlük et,balık, tavuk, sebze hakkınızı yerken, bunları tabağa tek başına koymayınız. Yanlarına domates, salatalık, marul ekleyerek hem gözünüze zevkli gelen, hem de daha dolu görünen bir tabak hazırlayınız.

Yemeğinizi sakin,küçük lokmalar halinde,iyice çiğneyerek,yavaş yavaş yiyiniz.Her lokmanın tadını çıkarınız. Asla hızlı yemeyiniz.

Unutmayınız ki tokluk hissi yemeğe başladıktan en az 20 dakika sonra beyne ulaşır.Her lokmadan sonra çatalınızı tabağınıza bırakmanız daha yavaş yemenizi sağlar.

Yemeklerden sonra atıştırma isteğinizi yok etmek için,hemen dişlerinizi fırçalayıp, ağzınıza ferahlık ve hafif tatlı tat bırakan gargara ile çalkalayınız. 5 dk. zaman ayırdığınız ağzınızı daha sonra kirletmek istemeyebilirsiniz.

Yemeğinizi dışarıda yediğinizde, dişlerinizi fırçalamazsanız, hemen ağzınıza naneli ağız spreyi sıkınız. Cosmotürk’ün haberine göre, hoş bir ağız kokusu yemek kokusundan daha iyidir.

Sabah giyinmeden önce elli kez zıplayarak metabolizma (kalori yakma) hızınızı arttırın.Gün boyu karnınızı içinize çekerek dolaşın.

Bir davete gitmeden önce iştahınızı kapatacak düşük kalorili yiyecekler atıştırıp iki bardak su içiniz.( salatalık veya marul olabilir)

Bol giysiler içine saklanmayıp vucudunuza oturan kıyafetler giyiniz. Böylece yeme arzunuzu daha kolay kontrol edersiniz.

Gece geç satlerde yemek yeme alışkanlığınızdan vazgeçiniz.Çünkü geceleri metabolizma normalden daha yavaş çalışır ve yediğiniz besinlerden aldığınız kalorileri yakamazsınız.

Malesef alınan gıdalardaki kalori miktarları çok yüksek.Düzensiz ve bilinçsiz beslenme tüm çabalarımızı boşa çıkarıyor.

Yürüyorum koşuyorum bir türlü zayıflayamıyorum diyenler için.

Aşağıdaki tabloda bazı besinlerin kalori miktarı ve yakılabilmesi için ne kadar yürüyüş yapmak gerektiği belirtiliyor.

İŞTE KALORİ CETVELİNİZ:

1 Dilim karışık pizza
235 Cal, 74 dk.yürüyüş

1 CheeseBurger
402 Cal, 126 dk.yürüyüş

1 Poğaça
230 Cal, 72 dk.yürüyüş

1 Simit
350 Cal, 109 dk.yürüyüş

1 Por. Çikolatalı Pasta
420 Cal, 131 dk.yürüyüş

1 Por.
Tel Kadayıf 430 Cal, 134 dk.yürüyüş

100 gr. Çikolata
528 Cal, 165 dk.yürüyüş

1 Kutu Kola
297 Cal, 93 dk.yürüyüş

1 Kutu
Bira 225 Cal, 70 dk.yürüyüş

1 Duble Rakı
335 Cal, 103 dk.yürüyüş
1 Avuç Kabak Çekirdeği 610 Cal 191 dk.yürüyüş

(HABERTÜRK)