İnsanlar Diyet Yapar Ama Neden Zayıflayamaz

Her şeyi yapmanıza rağmen zayıflayamadınız. Buna canınız çok sıkılıyor ve hatta bu yüzden kaç kere diyete başladınız ve bıraktınız.

Bunların sebeplerini hiç merak ettiniz mi ya da araştırdınız mı bir düşünün. Ve eğer böyle bir girişimde bulunmadıysanız size en güzel bilgileri sunuyorum: Bu bilgiler sizin zayıflamanıza yönelik engelleri gözler önüne serecektir.

Uykulara dikkat: Yetersiz bir şekilde uyku zayıflamanıza engel olabilir. Uyku hormonları kilolarınızla bir anlamda paralellik ile yaşayan bir özelliktir.

Obez olmanız yönünde hatta bırakın kilo vermeyi obezite olarak da sizin yakanızdadır. Uyku eksikliği demek açlığınızın da çevresinde bir gölgedir.

Acıkmanıza sebep olur.

Bunun sonun da da yemeklerinizi fazla kaçırmaya neden olur. Ambargolu besinler yapmak. Ben lahana yemem ben pırasa yemem ben et yemem ben şunu yemem ben bunu yemem gibi sözler besinlere ambargo koymaktır. Başka hiçbir şey değildir. Ama bu sizin zararınıza bir şey olacak yine güzel bir şey değil.

Her besin türünden beslenmelisiniz, yemek ayırt etmemelisiniz.

Zaten burada en büyük hatamız da bu : Yemeklerimizi elbette kilo vermek isteseniz de yiyeceksiniz, yiyeceksiniz ama her şeyi sınırında beraber olacak. Aşırısı her şeyin zarardır.

E siz de aşırısına kaçmazsanız sorun olmaz.

Stres denen şey insanı yiyip bitirebilir cinsten bir şeydir. Onu mutlaka kontrol altına almalısınız. Kilo verememenizin nedenleri arasında mutlaka bu sebep olabilir.

En sık oranla rastlanan şeydir bu.

Dikkat edin ki birisi var ve kilo vermek adına adımlar atıyor ama veremiyor tamam ama bunun bir de kendine stres olarak algılanması demek onun tamamen buna inanması ben artık zayıflayamayacağım ben hiç zayıflayamayacağım gibi bir şeye sebep oluyor.

Bu da en kötü sebeplerden ama en de çok yaptığımız hatalardan.

Gece atıştırmalarını fazlaya kaçırmak. Evet geceleri ne dedik vücut zor yakar yenilenleri hafif yemek az yemek gerek ama siz bunu az önce dediğim gibi aşırısına kaçarsanız yine zararlı siz olursunuz.

Sağlıkla kalın, Sitenin Meleği.