İştah Kesen Bitkiler

diyetİştah kesen bitkiler, uzun süre tok kalmamızı da sağlıyor. Zayıflamak için bu iştah kesen bitkileri sürekli evimizde bulundurmalıyız. Diyette ilk kural az yemektir. Az yemek için de uzun süre tok kalmak lazım. Tokluk veren ve iştahı dizginleyen pek çok besin var. Bu iştah kesen bitkiler, yağ yakma, metabolizma hızlandırma ve sindirim sistemini de çalıştırma özelliğine sahip.

Tatlı yeme isteğini azaltmak, insülini dengelemek, gece yemelerine karşı önlem almak ve aburcuburdan uzak durmak için bu iştah kesen yiyeceklere sığınmalıyız.

Kimisi metabolizmayı hızlandırıyor, kimisi yağ yakımını hızlandırıyor. Bu bitkilerin hepsi iştahınızı kontrol altına alıp zayıflamanızı sağlıyor.

* At kuyruğu bitkisi idrar sökücü özelliğiyle biliniyor. Yağ dokularını eritmeye yardım eden bitki yaraların iyileşmesine de yardımcı oluyor. Fakat tüm idrar söktürücü bitkilerde olduğu gibi fazla dozda kullanılırsa böbreklere zarar verebilir.

diyet * Maydanoz, metabolizmayı hızlandırarak bağ dokusunu güçlendiriyor. Maydanoz yemek ve çayını içmek, ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok etkili bir yöntem olarak biliniyor.

* Adaçayı zayıflamak isteyenler tarafından iştah kesici olarak kullanılıyor. Çay ve yemeklerde baharat olarak da kullanılabiliyor.

* Fesleğen vücutta biriken fazla suyu atmaya yardımcı oluyor. Üstelik, içindeki eter yağların moral yükseltici etkisi bulunuyor.

* Kekik, sindirim sorunlarını tedavi edici etkiye sahip ve metabolizmayı hızlandırıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra yorgunluktan şikayet edenlere zindelik veriyor.

* Civanperçemi, tatlıya karşı iştahı keser, tokluk hissi verir. Tazelik veren lezzeti, ağır yemeklerin tadını hafifletir.

* Biberiye, sindirimi düzenler. İyi bir canlandırıcıdır, kan dolaşımını hızlandırır, cildi sıkılaştırır. Et yemeklerinde kullanılabilir.

* Tere, vücuttaki yağ yakımını hızlandırıyor. İnce yaprakları pişince acılaştığı için çiğ yemek gerekir. Ayrıca içinde birçok vitamin barındırır.

* Sinameki, kalın bağırsakta suyun emilmesini önleyerek müshil görevi yapar. Uzun süreli kullanımlarda bağırsaklarda yan etkilere yol açacağından idrar söktürücü özelliği bulunan rezene ve nane gibi bitkilerle desteklenmesi gerekiyor.

* Balık otu, bünyenin kimyasını hızlandırarak zayıflamaya destek olur. İçindeki maddeler tırnakları güçlendirerek saçlara parlaklık verir. Salata ve meyveli içecekler içinde kullanılabilir.www.bilgeis.com