İştah Nasıl Azaltılır ve Az Yenilir ?

Kilo vermek istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilemiyorsunuz.nasıl kilo vereceksiniz ? Kilo vermek için öncelikle yapmanız gereken iştahınızı kontrol altına almak.yani azaltmak.bunu yapmak sandığınız kadar zor değil.sadece bazı önemli noktalara dikkat edin yeter.

Öncelikle protein ağirlikli kahvalti etmeye özen gösterin. Böylece zamanla daha az acikacaksınız.gün boyunca 267 kalori daha alarak beslenebileceksiniz. Sabahlari 2 yumurta ve üzerine marmelat sürülmüş 2 dilim ekmek yenilerek doygunluk hissi geciktirilebilmektedir.

Caniniz birşeyler yemek istediğinde kendinizi harakete verin.yürüyün, koşun ya da gezintiye çıkın. Yiyecekleri ulaşmanizin zor olacaği yerlere koyun. Bu kadar yorgunluktan sonra, favori yiyeceğinizi alip yemek caniniz istemeyecek. Sadece su içerek açliğinizi yatiştirabileceksiniz.

Zayıflamanın en önemli kuralı uyumaktır aslında.iyi uyumadıkça kilo veremezsiniz.uyku düzeninize dikkat edin.kaliteli uyuyun.ne çok ne de az..

Yiyecek kokusu duyma ile yiyeceğin ağizda olmasinin beyinde ayni etkiyi yarattiği biliniyor.caniniz birşey yemek istediğinde sadece koklayarak da ayni doyumu sağlayabileceğinizi bilin.

Asla dolu bir tabak yiyecekle kendinizi sinamayin. Önünüzde daha çok yiyecek olmasi sizn daha çok yemenize neden olur. Eğer dişarida yemek yiyorsaniz, garsondan yemeğinizi servis etmeden önce yarisini evinize götürmek için paket
yapmasini isteyebilirsiniz. Kalan yemeği ertesi gün öğleyin yiyebilirsiniz.

Yemeğinizi aydinlik mekanlarda yiyin. Loş bir ortamda aydinlik bir ortamda yediğinizden daha fazla yersiniz. Aydinlik ortamlarda etrafinizdaki kişiler de, iştahinizi kontrol etmenize yardimci olabilir.

Ayakta yemek yemeyin. Eğer oturarak ve tabakta hafif şeyler yerseniz alacağiniz kalori miktari daha az olur.sohbet edin. Eğlenceli bir arkadaşinizla keyifli bir zaman geçirmek, uzun hikayeler anlatmak yemek için size zaman birakmaz. Bu sürede sizin tabağinizdakiler duruyor ve onlarinkiler bitmişse, sizin yiyeceklerinizi de yemelerini tavsiye edebilirsiniz.

İştahınızı köreltmek için yanınızda kuruyemiş,kayısı,üzüm, badem vs…taşıyın.en iştahlı zamanın ızda bunlardan yiyerek kontrolü sağlayabilirsiniz.

Öğün içerisinde yalnızca çorba içerek açliğinizi yatiştirabilirsiniz. En yoğun sebze çorbasi yaklaşik 130 kalori içerir. Öğle yemeklerinde çorba tüketerek % 20 daha az kalori almiş olacaksiniz.