Kalça ve Basenler Nasıl İncelir ?

basenlerKalça ve basen sorunu pek çok doğum yapmış kadının ortak sorunu maalesef. Genişlemiş ve büyümüş kalçalar ve geniş basenler orantısız bir vücut meydana getiriyor. Bu durumda hem estetik açıdan hem de kıyafet giyme açısından pek çok olumsuzluk doğuruyor. Üstelik yapılan diyetler bu bölgelere pek de etki etmiyor. Çünkü kalçalar ve basenler bölgesel kilo almaya giriyor. Bu bölgeleri inceltmek için sıkı bir spor programı uygulamanız gerekiyor. Spor yapmadan herhangi bir diyetle kalçaları inceltmek çok zor. Basenler için de geçerli bu konu.

Kalça ve basenler nasıl incelir, orantısız vücut hatları nasıl gizlenir ve kapatılır ?

Basen sorununuz mu var ? Bacak, baldır ve basenlerinizin yağlarından mı şikayet ediyorsunuz ? Kalçalarınızı nasıl eriteceğinizi mi düşünüyorsunuz ?ince

Basenlerinizden ve kalçalarınızdan kurtulmanın ilk yolu onları çalıştırmaktır. Pasif zayıflama ürünleri bu bölgelerinizdeki yağlardan kurtulmanızı vaat etseler de inanmayın derim. Çünkü o bölgelerinizi çalıştırmadan bu yağlardan kurtulmanız mümkün değil.

Pasif zayıflama aletlerini ya da ürünlerini kullansanız bile haraket etmek durumundasınız. O aletler sadece bu eritme sürecini hızlandırır o kadar.kısaca haraket şart. Kaslarınızı çalıştırmadan fazlalıklarınızdan kurtulmayı hayal etmeyin !

Bacak ve basen bölgelerinizi çalıştırmanın en güzel yolu yokuş tırmanmak ve merdiven çıkmaktır.sadece yürümek ile bunlardan kurtulamazsınız.Yürüyerek en fazla kalçalarınızın üst bölgesindeki fazlalıkları eritebilirsiniz.ama yine de önerim hergün mutlaka en az 60 dakika yürüyün. 30 sabah 30 akşam olarak hiç sektirmeden yürürseniz çok değil 1 ay içerisinde farkı göreceksiniz.

Basenlerinizin ya da kalçalarınızın iriliğinden şikayet ediyorsanız, umarız bu haber sizin için bir umutışığı olur.işte basen nasıl incelir ? Bu egzersizi tavsiye ediyoruz !

Kollarınızı yanlara alarak başınızı kaldırın.

Dizlerinizi rahat bırakarak , ayaklarınızı omuz hizanızda tutun.
Alt sırtınızda hafif bir eğim olabilir.

Uyluklarınız zemine paralel olana kadar, popunuzu dışarıya doğru iterken yavaşça dizlerinizi bükün.

Ek kasılma için uyluklarınızı ve popunuzu sıkın.

Eğilirken omuz yüksekliğini geçene ve avuçlarınız aşağıya bakana kadar denge sağlamak için kollarınızı yukarıya doğru getirin.

Şimdi de kollarınızı arkaya doğru bırakarak yükselin.

Kıyafet ve ayakkabı seçimi yapmadan önce aynanın karşısına geçip bedeninizi analiz edin. Boyunuz ne kadar uzun, basen bölgeniz istediğiniz kadar ince değil mi, beliniz kalın mı gibi sorulara en doğru yanıtları verin. Bu sayede kendinize uygun kıyafetler seçerek daha ince görünebilirsiniz.

Pantolon Seçimi

Kalça ve basen bölgeniz genişse çok dar ve bilekte biten modelleri tercih etmeyin. Vücudu tamamen saran pantolonlar daha geniş görünmenize neden olur. Çok bol pantolonlar giymek de aynı etkiyi yaratacaktır. Sizin için en uygun pantolonlar bedeninize tam oturan, boru paça kesimli olanlardır. Böylece genel görüntünüzde dengeli bir bütünlük yakalarsınız.

Beden Seçimi

Alışverişe çıktığınızda zayıflarım ya da kilo alırım düşüncesiyle size küçük ya da büyük gelen bedenlerde kıyafetler satın almayın. Tam bedeninize uygun seçimler yaparsanız olduğunuzdan daha ince ya da geniş görünmezsiniz.

Etek Seçimi

Uzun boyluysanız ve daha ince görünmek istiyorsanız uzun etekleri tercih edebilirsiniz. Boyunuz kısaysa diz üstü etekler daha uzun görünmenizi sağlar.

Bacaklarınız istediğiniz kadar ince dizin hemen altında biten eteklerden uzak durmaya çalışın. Uzun ya da mini etekler ince görünmenize yardımcı olur.

zarif

Desen Seçimi
Kadınların birçoğu bilir ki enine desenli kıyafetler daha geniş gösterir. Kesinlikle doğrudur! Boyuna çizgili kıyafetler daha uzun ve daha ince görünmenizi sağlar.

Desen seçimi göğüslerinizi daha büyük göstermek için de etkilidir. Kıyafetlerinizin göğüs bölgesinde geometrik, puantiyeli d

esenler olursa daha büyük görünecektir.

Kemer Seçimi
Beliniz istediğiniz kadar ince değilse kalın ve geniş kemerler kullanmaktan uzak durun. İnce ve tek renk kemerler daha ince görünmenizi sağlar. Çok ince beliniz varsa geniş kemerleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ayakkabı Seçimi
Boyunuzu uzun, bacaklarınızı ince göstermek istiyorsanız tek yapmanız gerek topuklu ayakkabı giymektir. Ayakkabının topuğunun ince olmasına özen gösterin.

Model Seçimi
Vitrinlerde gördüğünüz pilili elbise ve etek modellerini satın almadan önce mutlaka deneyip, üzerinizde nasıl durduğunu gözlemleyin. Hareket ederken açılıp kapanan pililer daha geniş görünmenize neden olur. Eğer basen ve kalça bölgeniz ince değilse pilili modellerden uzak durun.

Yaka Seçimi

Gömlek, bluz ve tişörtlerinizde V yaka kesimli olanları tercih ederseniz genel görüntünüzde fark edilir bir incelme sağlayabilirsiniz. Özellikle büyük göğüsler için V yaka seçimi idealdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir