Karatay Diyeti Yapanlar Zayıfladı

diyetKaratay diyeti bir sağlıklı yaşam biçimidir. Karatay diyeti yapan insanlar zayıflıyor ve ayrıca verdiği kiloları da geri almıyor. Karatay diyeti ile form tutmak da çok kolay. Aç kalmaya gerek yok. Normal hayatımıza devam ediyoruz. Dikkat etmemiz gereken kurallara uyduğumuz sürece karatay diyetiyle kilo vermeme gibi bir durumumuz yok.

Karatay Diyeti’ni uygularken yediğiniz her şey doğal ve mevsimsel olacak.
Katkı maddesi içeren ve işlenmiş hiçbir şey yenmeyecek.
Yemek yenilen zamanlara dikkat edilecek.
En önemli nokta, akşam sekizden sonra hiçbir şey yememek, bol su içmek ve hareket etmek…
Hareket çok önemli, bunun için herkesin bahane ortaya koymadan vakit ayırması gerekiyor.
Ben özellikle büyük iş adamlarımız, banka veya şirket müdürleri ya da memurlarımız geldiğinde öğle tatilinde, dışarı çıkıp 15-20 dakika yürümelerini öneriyorum.
Başlangıçta bu bile yeterli.
Yatmadan önce yaşadığınız binanın etrafında birkaç tur atabilir veya çocuğunuz varsa hiç evden çıkamıyorsanız, eşinizi alın müziği açın, bir saat dans edin…
Kol bastı mı yaparsınız, vals mi yaparsınız, rock’n roll mu yaparsınız tercih sizin!

Karatay diyeti ile önce vücudun kilo alması yani yağların birikmesi önleniyor daha sonra bir durağanlık devresi oluyor ondan sonra da birikmiş olan yağlar yıkılarak kalıcı olarak kilo veriliyor. Bu diyeti uygulamaya başladıktan sonra yediklerimiz bizi acıktırmıyorsa işte bu iyileşmenin ilk belirtisidir. İlk haftalardan itibaren bu iyileşme başladı ise doğru yoldayız demektir.

İlk hafta hemen herkes farkı hissediyor. Daha sonra ortalama altı aya kadar sonuç alınabiliyor. Ancak önemli hastalığı olanlarda iki seneye kadar süren takipler de var. Bu sebeple sabretmek gerekiyor. Gençlerde çok hızlı sonuç alınabildiği gibi 60 yaş üstü menopozdaki hanımlarda daha yavaş yol alınıyor. Günde 5 km yürüyen çok hızlı hedefe ulaşabildiği gibi, günde 20 dakika yürüyen daha yavaş ilerliyor.

‘Karatay diyetini eksiksiz uygulayan herkes kesinlikle kalıcı kilo verir’ diyebilir misiniz?
Bugüne kadar 1500’den fazla hastam bu programı uyguladı ve uygulayanlar hastalarımın hepsi çok memnun. Sağlıklarına kavuştular ve gençlik kıyafetlerini giymeye başladılar. Verdikleri kiloları hiçbir zaman geri almadılar. Mutlular, neşeliler, kafaları dinçleşti ve enerji kazandılar. Binlerce hastanın yaşadığı sonuçlar bize bu diyetin başarısını birebir gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir