Karın Göbek Eritme Sporları Egzersizleri

Egzersizlerden önce bilmeniz gereken, herhangi bir sağlık probleminiz varsa bunun egzersiz ile tetiklenip tetiklenmeyeceğini doktorunuzdan öğrenmelisiniz. Egzersizlerden önce mutlaka 20 dakikalık ısınma evresiyle hazırlık yapmalısınız.

Mekik: Kollarınız göğsünüze paralel olacak şekilde veya ellerinizi başınızın altında birleştirerek sırt üstü yatın. Dizleriniz bükük, ayaklarınız yerde olsun. Başınızı omuzlarla birlikte yavaş hareketlerle kaldırın.

Karnınızın alt kısmına kadar kalkın, ikiye kadar sayıp tekrar yatın. Kendinizi fazla zorlamadan yapabildiğiniz sayı kadar bu harekete devam edin. Bu hareketi yaparken boynunuzu zorlamaktan kaçının.

Ters mekik: Sırtüstü yatın ve ellerinizi başınızın arkasında birleştirin.

Bacaklarınızı bükerek yerden 10 cm kadar yukarıda tutun.

Başınızı ve omuzlarınızı yukarı doğru kaldırırken dizlerinizi de yere 90 derece açı oluşturacak şekilde kendinize doğru çekin.

İkiye kadar bu şekilde bekledikten sonra başınızı ve bacaklarınızı yavaş bir şekilde indirerek ilk pozisyonuna getirin. Hareketi tekrarlayın.

Çapraz mekik: Dizleriniz kırık, ayaklarınız yerde iken, elleriniz başınızın altında bir şekilde sırtüstü yatın. Sağ ayak bileğinizi sol dizinizin üzerine koyun.

Başınızı ve omuzlarınızı sağ dizinize doğru kaldırın. Başınız dizinize yaklaştıkça karın kaslarınızın gerildiğini göreceksiniz.

Yavaşça geri yaslanın ve bu hareketi yapabildiğiniz kadar tekrarlayın.

Sonra aynı hareketi sol ayak bileğinizi sağ dizinizin üzerine koyup, sol dizinize doğru esneyerek tekrarlayın.