Karın Nasıl Dümdüz Olur ?

Bölgesel zayıflama istekleri günümüzde malum çok. Hemen hemen her bayanın sorunu. Bu sefer farklı bir konuya değineceğim. Karın bölgeleri. Karın yağlarımız diğer bölgelerimize göre daha yumuşak ve daha çoklar. Onlardan kurtulmak istiyor musunuz? Yaz geliyor ve şimdiden hazırlıklara mı başlamak istiyorsunuz? Önce karar sonra uygula.

İHTİYACI BELİRLE VE SONRA ÇARESİNE BAK

İhtiyacını doğru belirle ve ona göre çareler üret. Meyve ve sebze tüketin. Bolca özellikle turunçgillere yaklaşın. Mandalinalar, portakallar, limonlar her zaman elinizin altında olsun. Bir de greyfurt elbette. Bunların hepsini alıp suyunu sıkıp günde bir bardak içmek size muhtiş bir yarar sağlayacaktır.

Hem zayıflamanız açısından hem de vücudunuzun sağlığını zindeliği açısından zeka gençliğiniz açısından ve daha bir sürü güzel yararlı nedenler. Aslında bakarsanız zayıflarken sağlıkla zayıflamak sadece kilolarınızdan kurtulmaya değil sizin sağlığınız içinde attığınız adımları beraberinde getiriyor.

Bunlar beraber ilerliyor ve hep bu şekilde paralellik gösteriyor.

DOĞRU YAĞLARLA BESLENMEYE DİKKAT

Yağların tüketimi kilo vermede önemli bir seçenektir. Yemekler ve kendinizin yaptığı salata soslarında zeytinyağlarını tüketmeye özen gösterin. Doymuş yağlardan margarinlerden uzak durun. İçersinde işlenmiş yağların olduğu besinleri de tüketmemek gerekmektedir. Bunlara da dikkat etmek gerek: Neler mi ? Pastalar, pastaların içindeki kremalar size dost besinler değildir.

Bir çatalın bile artı kalori değer vereceğinden zararlıdır. Kurabiyeler ve cipsler. Cipsler özellikle tüketilmesin.

PROTEİN ALIN

Balık ve süt ürünleri en iyi dostlarınız. Onlar sizin sağlığınız adına büyük adımlar. Onların size verdiği değerler kadar siz de onlara değer verin ve tüketimlerine özen gösterin. Her zaman olmasa da haftada 1 kere bile olsa mutlaka mutlaka balık tüketin.

Sağlıkla kalın, Sitenin Meleği.