Kilo Alma Nedenleri Neden Şişmanlıyoruz

Kilo almayı kim ister ki?

Belki çok çok zayıf olup da biraz derli toplu görünmek isteyen hanımlar ister ama başka haricinde kimsenin isteyeceğini zannetmiyorum ben kötü bir şey çünkü. Kilo biliyorsunuz günümüz bir değerinde hastalık olarak bile kabul edildi. Obezite. Büyük biri sorun olmaya devam ediyor.

Ve bu fast food sistemiyle gelen çocuklarımız yemek yeme düzenlerini yok derecelere getiren bu sistem zararlarını gün geçtikçe daha da çok hissettirmeye başladı.

Bir insan neden kilo alır?

HIZLI YEMEK YİYORSA KİLO ALIR

Hızlı yemek yemek kilo alma nedenlerinin baş tacı. Gün içersindeki yoğunluktan dolayı ya da bünyenin alışmış olduğu bir değer olarak hızlı yemek yemek kilo almanıza neden oluyor. Yavaş yemek yemeye özen gösterin. Böylelikle mideniz açlık hissiyle yoğunlaşarak yediklerinizde yavaşça midenize oturarak sağlıklı bir şekilde beslenme yolunu izlersiniz.

EGZERSİZ OLMAZSA OLMAZ

Hareketsiz yaşam tercihi kilo aldırıyor.

Teoknoloji sağladığı yararlar kadar zararlarla da bizden bir şeyleri alıp götürüyor.

Hareketsiz ve tembellik kavramlarını hayatımıza sokuyor. Bizler artık oturduğumuz yerden her şeyi yönetebilir durumda olunca hareketsizlik hayatımızın ta içersinde bir yerlere oturuyor ve zararlarıyla da bize geri geri adımlarını gösteriyor.

Tuz tüketiminizi azaltın. 3 beyazdan uzak durun.

Diyetlerin tüm besin gruplarını içermesine dikkat edin.

Yemekleriniz 3 ara ve 3 ana öğünden oluşsun. Sofranızı renk zenginliği denen özellikle bezeyin. VE göz zevkinizi göz doyuculuğunuzu sağlayın.

İş yerinizde baktınız çok yoğunsunuz kendinize zaman ayırın ve dışarı çıkın. Sizin için ne kadar kısa olsa da farklı bri atmosfere doğru yönelin ve mesela bir açık yerden dışarı doğru bakın.

Eğer imkanınız varsa yürüyüş yapabileceğiniz bir alandan bahsediyorum mutlaka 5- 10 dakikalık yürüyüşlerde bulunun. Bu yürüyüş kaslarınıza da iyi gelecektir.

Kendinizi daha iyi ve daha mutlu hissedeceksiniz. Farklı atmosfer sizi az da olsa o an için rahatlatacak ve hareketlenmenizi sağlayacaktır. Bunun için özen göstermeniz gerekenler arasında bu özelliği de eklemelisiniz.

Sağlıkla kalın, Sitenin Meleği.