KİLO ALMANIZI ÖNLEYİCİ NOKTALAR

Bazı durumlar vardır ki siz farkında olmadan yararınıza işleyebilir. Ama bazı durumlarda vardır ki biz yine farkında olmadan bizim zararımıza işleyebilir. Bizler bunu fark etmeyiz. Önemli olan bunları fark edici hareketlerde bulunmak ve gerçekten kilo vermek de ne kadar ustalaşacağımızı ya da ne kadar usta olmadığımızı tespit etmek. Ve eğer ki biz ne kadar da olsa çok diyet yapan ya da ilk diyet yapan birisi olsak da bu duruma nazaran bilgilerimizi yükseltmeliyiz.

Bu neden gereklidir. Bu ancak sağlıklı bir yaşama kavuşmak için daha da güzel yerlerde ve şekillerde durabilmek içindir. Yaşınız ilerlediğinde fazla kilolarla baş başa kalmamanız içindir.

Uzun süreli bir sağlıklı yaşam amacıyla diyetinize başlamalısınız ve başladığınız gibi de devam etmelisiniz. Sizler ancak bu şekilde gerçek ideal kilolarınızla buluşma fırsatı bulursunuz. Sadece anlık fazla verilen kilolar olmamalıdır. Kilolar verildiklerinde gitmeli bir daha gelmemeli ve aynı zamanda sağlıklı bir hayat içinde devam ediyor olmanız gerekmektedir. Mantıken baktığımızda olması gereken en güzel şey budur.

Kilo alıp vermek ve bir daha alıp vermek sağlıksız bir durumdur. Bu sizin kilolarınızı kontrol edemediğiniz bu sizin sağlığınıza ve beslenmenize ne kadar önem verip vermediğinizin resmini ortaya koymaktadır.

Dikkat edeceğimiz noktalar:

– Duyu organlarımıza hâkim olmalıyız. Bir şekilde gün içersinde fırından çıkan taze güzel bir kek kokusu sevdiğiniz bir yemeğin yeni pişmiş kokusu sıcak ekmek kokusu gibi durumlardan hisleriniz etkilenebilir. Bu ortamlardan elinizden geldiğince uzak kalmaya bakmalısınız.

– Kalabalık ortamlarda genelde yemekleriniz az almalısınız. Ortama ayak uydurmak değil isteklerinize uygun amaçlarınıza uygun hareket etmelisiniz.

– Az yemeli ama yavaş yemelisiniz. Yemeklerde hafifliği düşünerek tadını alarak yemeye özen göstermelisiniz.
– Bir şey olmaz düşünceleri kafanızda asla oluşmamalı. Bir kereler inanın bir kere olmaz o bir kerecikler hep devam eder. Bir, iki, üç, dört… u seri hep devam eder. Siz iradenize hâkim olmalısınız.

Sitenin Meleği.