KİLO VERMEK HAKKINDA PÜF NOKTALAR

Dünyadaki en büyük ülkelerin bile çözüm üretmek için çok sıkı derecede çalıştıkları bir konu var. O da kilo problemleri. Kilo problemleri git gide büyüyor ve hatta gerek gençlerde gerekse yetişkinlerde de obezite olarak karşımıza çıkıyor. Bu sorun sınırlarını daha ad zorlamadan ve daha da içinden çıkılmaz hale girmeden uğraşlar yapılıyor.

* Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Kısa süreli spor faydalı değildir ! Kısa vadeli yazıldığınız spor salonlarından 2-3 hafta gidip sonra bırakmak istediğiniz gibi sonuçlar vermeyecektir size.

İstediklerinizi asla ama asla alamazsınız. Kısa zamanda vermek istediğiniz ve almak istediğiniz şeyler uyuşmayacaktır. Kendinizi nasıl rahat hissedebilirsiniz ki böyle? Ne kadar süre ile aldığınız kilolar ve ne kadar süre ile verdiğiniz kilolar diye değerlendirme yapın bir bakalım.

* Sadece bir şeye bağlı kalmak ! Bir sebzeye ya da bir meyveye bağlı olmakla yapılan diyetler ve kilo verme amaçları başarısızdır. Kısa vade türeten ve isteklerinizi belki sadece uzun zamana yayılmadan verecek olanlarıdır. Aynı zamanda herkesin metabolizması kilo alırken nasıl farklıysa verirken de farklılıkları olabilmektedir. Sağlık olarak da sizi zorlayıcı bir hareket yapmış olabilirsiniz.

* Kıyafetlerde yanlış seçimler ! Sizi daha da kilolu gösteren renkleri ve bir o kadar da pot türleri seçiyoruz. Bunlara kesin dikkat vermek gerek. Veriyoruz desek de vermiyoruz. Kıyafetlerimize ne kadar dikkat ediyoruz. Eğer yoksa hemen bir alışverişle kendinizi bu konuda geliştirin. Alışverişlerinizde daha bilinçli olun ve daha da ince gösteren nazik kibar ve naif gösteren türleri seçmelisiniz.

* Kilo problemini siz bilimsel açıdan değil kişisel açıdan ele alacaksınız. Kilo problemi değil kilo amacım gibi kilo verme amaçlarım gibi değerlendirmelisiniz. Kendinize ve bilinçaltınıza bunu bir büyük sorunmuş gibi kaydetmeyeceksiniz. Ne kadar çok aklınızda küçültürseniz sorunlarınızı bir o kadar da onu aşmanız kolaylaşacaktır. Bu kolaylığı elde etmek de oluşturmak da sizin elinizde olan bir şeydir.

* Gece uykusuzluklarına neden olanlar! Kilolar geceleri asla rahat uyutmaz. Nefes sıkışmalarından tutun bedensel olarak yatağınızdaki pozisyonlara kadar rahatsızlık duyarsınız. Bu rahatsızlığınızı da asla kilo vermeden çözemezsiniz. İstediğiniz şekilde uyumak istediğiniz zaman ve süre de uykuya dalmak gibi lüksleriniz olamaz. Bunları kilolardan kurtulduğunuz zaman içersinde ancak istekleriniz gerçekleşir.

* Spora verilen değer kadar egzersiz ve hareket sitemini güçlendirmeye de vermek gerekir. Egzersizlerde spor kadar önem taşırlar. Ne zaman ki egzersiz spor gibi düzeneklerinizi sağlam şekilde kurarsınız o zaman dengeleriniz daha sağlam aynı şekilde ilerler.

Sitenin Meleği.