Kilo vermek için 10 öneri

Eğer kilo kaybetmek konusunda kararlı iseniz kilo verme stratejinizi geliştirirken kesinlikle yapmanız gerekenin sadece egzersiz ya da sadece diyet olmadığını bilmelisiniz. Günlük olarak tükettiğini besinlere dikkat ederken bir taraftan da kilo kaybetmenize yarayacak egzersiz programları yapmalısınız.

Şimdi kilo kaybetmek için 10 değerli ipucuna bakalım.

1- Kardiyo ve ağırlık egzersizleri arasındaki dengeyi sağlayabilmek.
Ağıırlık egzersizleri ile kardiyo egzersileri arasındaki dengeyi sağlamak önemlidir. Hedefimiz bu dengeyi sağlamak olmalıdır.

2- Güne lifli gıdalarla başlayın. Güne lifli gıdalarla başlamak bütün gün sizi tok tutmaya ve kan dolaşımınızda karbonhidrat çözülmelerini yavaşlatmaya yarayacaktır. Lifli gıdalar konusunda ciddi bir inceleme yapmanızı ve sabah kahvaltılarınızdan bunları eksik etmemenizi tavsiye ediyoruz.

3-Tüm ana yemeklerde sebze bulundurunbölgesel zayıflama için Yemek tercihlerinizi tekrar düzenlemeli ve sebze ağırlıklı bir yeme politikası oluşturmalısınız. Zaten kalori miktarı az olan ama daha çok yiyebileceğiniz bir rejim planlıyorsanız, sebzeler dışında pek fazla seçeneğiniz kalmıyor.

4- Egzersiz arası dinlenme periyotlarını kısa tutun.

5- Yemeklerinizle birlikte kullandığınız sos ve baharatlara dikkat edin. zayıflama da Eğer bir sosun kalorisi hakkında bilgi sahibi değilseniz bilgi sahibi olana kadar kesinlikle kullanmayın. Mümkünse her baharat ve sosu doğal halleriyle tüketin.

6- Yeterli derecede uyumak önceliğiniz olmalı. Geceleri en az 7 saat uykuyu hedeflemelisiniz. Bu uyku mümkün olduğu kadar derin olmalı. Yani mümkün olduğu kadar karanlık ve sessiz bir ortamda olmalı.

7- Kahve yerine yeşil çay deneyin. Eğer kahve alışkanlığınız çok ise onun yerine yeşil çayı ikame etmeyi deneyin.

8- zayıflamak için kendinize bir egzersiz arkadaşı bulun. Bu sayede daha uzun süreli egzersizler yapabilir. Keyifli yarışmalarla motivasyonunuzu üst seviyede tutabilirsiniz.

9- Hedeflerinizi günlük olarak tekrarlayın. Kilo verme stratejinizin başlangıcındaki hedefleri belirleyin ve günlük olarak bu hedefleri tekrarlayın. Bu sayede hedeflerinizden sapmazsınız.

10- Protein tüketiminizinden çok kısmayın.