KİLO VERMEK İSTEYENLERİN BİLMESİ GEREKENLER

Kilo vermek isteyen kadın grubu kimi zaman bilgi olarak kendisini doyurma ihtiyacında hisseder, bildiklerinin aslında ne kadar doğru ya da ne kadar yanlış olduğunu anlamak ister. Bu yüzden her zaman hangi yediklerinin kilo verdirdiğini hangi yediklerinin kilo aldırdığını ya da ömürlerini uzatıp kısalttığını, ciltlerine ne kadar yararı ya da zararı olduğunu bilmek isterler.

Bu sıralamalarımızı yapalım:

* Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Kahveden başlamak istiyorum. Kahve yapılan araştırmalara göre kalp krizi riskini azaltıyor. Ama bu yararla birlikte de kadınlarda çocuklar da ve erkeklerde genel olarak tüm gruplarda kemiklerin incelmesine neden olmaktadır. Kemiklerin incelmesi ve bu durumun ilerleyici özellik de olması zararlı bir durumdur. Hem yararı hem de zararı olan bir gruba koyuyoruz kahveyi.

* Meyve grupları: Meyvelerden yararlı olmayan elbette ki çok ama çok azdır. Yararsız olanları da şu şekilde açıklamak gerek. Kalori değerleri yüksek olan tatlı incir tatlı armut ve muz gibi meyveler vardır. Bunları kilo vermek isteyen gruplara genelde tavsiye edildiğini görmezsiniz. Çoğunlukla ekşi ya da tatlılık oranı seviyesi normal seyirde olan bir meyveler tavsiye edilir tüketmeleri konusunda.

* Alkol: Alkol kilo vermek isteyenler için tüketilmemesi gereken bir grup yine. Kilo aldırıcı özelliği vardır. Bu yüzden tüketmeleri tavsiye edilmez. Alkol sağlık olarak da organlarımıza zarar verebilme özelliğinde bir içecek türüdür.

* Asitli olan içecekler: Asitli içeceklerde kemiklerimize zarar vermektedir. Bir kemirici olarak değerlendiririm ben genelde ve çok da doğru bir tanımlama olduğuna inanırım. Bizim gün boyunca aldığımız vitaminlerimizi protein ve kalsiyumlarımızı kemiklerimizden bir kemirici olarak söker alır ve bitirir.

Tüketilmesini hem kilo vermek isteyenler için kilo aldırıcı ve kalorisi yüksek olduğundan tavsiye etmiyorum ve diğer kalan gruplara da az önceki söylemiş olduğum sebepten dolayı tavsiye etmiyorum. Asitli içecekleri tüketeceğinize kesinlikle daha yararlı olan taze sıkılmış meyve sularını tercih etmelisiniz.

Daha sağlıklı ve daha da yararlı olacaktır.

* Kepekli ekmek: Kepekli ekmek beyaz ekmeğe göre tüketimi daha az olan bir ekmek aslında. Kilo vermek isteyen gruplar arasında evet güzel bir tanımı var yeri var kullanılıyor ama daha kepekli ekmeğin hazmının beyaz ekmeğe göre daha kolay olduğunu bilmeyenler var. Ön yargı çıkıyor aralarda mesela kepekli ekmeği kilo vermek isteyenler yer diye hayır aslında daha sağlıklı olan ekmek kepekli ekmektir.

Nerede ne zaman ne yemeniz gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Eğer bu bilgileri kendinize verirseniz kilo vermeniz daha da kolay olacaktır.

Sitenin Meleği.