KİLO VERMEK İSTEYENLERİN MÜJDESİ

Şeftali çok yararlı bir meyvedir. Vitamin deposu ve aynı zaman da gerek sert olanı gerekse de yumuşak olanları olsun özellikle kilo vermek isteyenler için çok makbuldür. Kendisi vücuttaki yaraların berelerin çabuk kapanmasını sağlar. Duygunluk verir. Bir şeftali yediğiniz de doyabilirsiniz. Ve bununla beraber ki acıktığınızda ya da atıştırma hissiniz geldiğinde şeftali yiyebilirsiniz.

Aynı zamanda suyu da size aynı yararı sağlayacaktır. Yağlarınızı yakmada yardımcı meyve görevindedir kendisi. 3 günde bir kullanımla bedeninizde ve özellikle de midedeki rahatlığı hissedeceksiniz.

Gerçekten de sonuçlar sizi mutlu edecektir. Sindirim sisteminizle eş değer bir meyve olduğundan sindirime büyük yararı olduğundan asla hazımsızlık gibi bir sorunla karşı karşıya kalmazsınız. Böbreklerinizi de çalıştırarak ayrıca kilo vermenize yardım eder.

Biliyorsunuz ki kilo vermek için tüm organlarınızın düzenli çalışıyor olması gerek onların sağlıklı olması gerek. Bir de kilo vermeye en az siz kadar hazır olmaları gerek.

Değiştireceğiniz ya da değiştirmiş olduğunuz yemek düzeninizin size kötü açılardan etki etmemesi için bu mesafeleri kapatmaya bakmalısınız.

Bunlar hem meyveler olacak hem de sebzeler olacak kapatılacak. Sizler kendinizi ve sağlıklı olarak kilo vermenin gerçek yolunu bulacaksınız. Şeftali bu anlamda önemli yardımcınız.

Şeftali nasıl olmalı peki?

Öncelikle şeftaliniz taze olmalı. Çok olgun olmamalı ki dolabınızda birkaç gün beklerse eğer bir şey olmasın. Ham olanları alırsanız onlar dolapta kaldıklarında olgunlaşsalar bile sizi idare edecek boyuta gelirler.

Çok olgunlaşana dek de siz tüketmiş olursunuz. Hemen çürüyebilir o yüzden kısa bir süre içersinde maksimum 1 hafta olmak şartıyla tüketimini bitirmiş olmalısınız.

Çok kırmızı renk değil de genelde hem sarı rengi hem turuncu rengi hem de kırmızı rengi yani 3 rengi de bir arada bulunduran şeftalileri tercih edin. Bunun nedeni de şudur 1 gün içersinde kilo vermek isteyen kişi 3 farklı renk de bir şeyler tüketmelidir meyve olarak. Şeftali bunu bünyesinde barındıran bir meyvedir.