Kilo Vermenin Kuralları Yöntemleri

Hatalarımızla doğrularımızla bir şekilde biryerlere gelmek mümkün. Hatalar insanı olgunlaştırır, hata yapmak hatalı olmak ayıp değildir, utanılacak birşey değildir. Benim bildiğim hatalar adına en dürüst sözler bunlar hanımlar.

Hatalardan utanılmamalı çünkü onlar bizim öğretmenlerimiz hatalrımız olmasa biz nasıl gerçek doğruya doğru gideriz nasıl hayatlarımızı her zaman en doğru denen yola sabitleriz.

Ama bazı hatalarda vardır ki yapınca geri dönüşü olmaz aslında yaptığımız ufak hatalardan sakınmak onalrdan ders almakda burada işte yararlarını öğretmenliğini gösteriyor, küçük hataları yaparken ki temkinliğimizi eğer büyük hataları yapmamada kullanırsak bizden daha iyi hatalarından ders alabilen birisi yoktur. Büyük hatalar benim kastım sağlık adına.

Sonuçta bir kilo vermek isteyen kitle var ve bu kitle her çözümü deneyebilme her adımı atabilme potansiyelindeler. Diyetler sağlık bunlar ağızdan çıktığı gibi kolay şeyler değildir. Gerekli temkinle yaklaşmazsanız eğer sağlığınızdan olabilirsiniz.

Hasta oalbilir ve bu hastalıktan ömürboyu çekebilirsiniz bunu. Tüm hayatınız elinizden kayabilir, vücudunuzu kaybedebilirsiniz.

Herzaman kurallara bağlı olmayın kurallarınıza sadık olun evet ama vücudunuz tamam demediği sevmediği kuralları esnek hale getirmeye çalışın. Çünkü onun da mutluluğunu sağlamalısınız. Onun mutlu olması demek sağlık adına da sizin ve hem de onun istediği gibi bir adım demektir.

Hatalarınızı tekrar etmeyin ve sağlığınız her zaman hafife almadan adımlarınızı bir değil birden fazla kere araştırarak her adım da daha bilinçlenerek ilerleyin.

Yanlış diyetlerin pençesine düşmeyin, etrafınızdakilere kulak asmadan sağlıklı diyetisyenlere uzmanlara daha iyi bilenlerden de akıl alın besin konusunda danışılabilecek kişilerle mulakata geçin.

Etrafınızda da eğer böyle birileri varsa onlara da siz bilgilendirin bu konuya dair.

Çünkü o kadar çok diyet hataları yanlışları yüzünden hastalıklara davetiyeleri bolca elleriyle serpenler ve sağlıklarını ellerinden bir sabun gibi kaçıranlar, pişman olup keşkelerle uyanan keşkelerle yatanlar.

Midesini bozan ve yediklerinden artık hiçbir mutluluk zevk almayanlar, kulak dolgusu bilgilerle, şok diyettir hafatda bana 7 kilo verdiriri.

Manken diyetidir beni şöyle güzelleştirir. Bu saydıklarıma nedir bunlar demeyin o kadar çok hanımımız kadınlarımız bu hataları yapıyor. Hataları da size söylüyorum ki sizde yapmayın bu tür şeylere kanmayın.

Düşmeyin.

Başkalarının hatalarından da kendinize ders çıkarın.

Büyük hatalarınıza yol vermeden küçük olanlara gerekli özeni gösterin, zamanı ayırın. Yoksa mutusz olabilirsiniz, sağlığınızdan oalbilirsiniz.

Sağlıksız bir hayat kaustur zevalden başka birşey değildir.

Takdirinizi alıp takdirinizi allah’a bırakın. İş başınıza geldiğince söylenmek ya da zamanı geri çevirmeyi istemekte malesef ki malesef keşke o geri dönülmez büyük hatalar yapan hanımlarımıza da çare olabilse ve tekrar yapmasalar ama durum bu.

Bizlerde ona göre adımları atmalıyız.

Sağlıkla kalmanızı diliyorum sizlere, kendinize iyi bakın, Sitenin Meleği.