Kilo Yapmayan İçecekler

Yaz aylarında sık sık belirli aralıklarla su için. Çok susadığınızda az tuzlu soğuk bir bardak ayran size iyi gelecek. Şekersiz çay, yeşil çay, sütlü kahve ve taze sıkılmış sebze suları da içebilirsiniz. Bu içecekler size kilo aldırmaz ve oldukça sağlıklı seçeneklerdir.

En sağlıklı içecek su. Yaz aylarının bu bunaltan, terleten, boğan ve yakan günlerinde içebileceğimiz en sağlıklı rahatlatıcı sıvı sudur. Kola, gazoz, soğuk şekerli hazır paket çaylar ve diğer pek çok meşrubat türü anlık bir rahatlama ve ferahlama hissi verse de kısa süre sonra hem daha çok susuzluk çekersizniz hem de içinde bulunan şeker sebebiyle açlık çekersiniz.

Bu da kilo almaya yol açan çok tehlikeli bir seçenektir.

Yaz aylarında çok soğuk olmamak kaydı ile su, az tuzlu soğuk ayran, ev yapımı az şekerli limonatalar güzel seçeneklerdir. Karpuz ve kavun gibi çok sulu meyveler de vücudun su ihtiyacına sağlıklı bir cevap niteliğindedir.

Kilo vermeye çalışan bayanlara tavsiye: Yaz aylarında, sıcak günlerde en az 3 litre su için. Asla kola ve gazoz gibi hazır gazlı-şekerli içeceklere yönelmeyin. Gün içinde 3-5 bardak ayran içmek hem tok tutar, hem kilo vermeye yardımcıdır hem de su ihtiyacınızı sağlıklı bir biçimde gidermenizi sağlar.

Süt içmek de oldukça sağlıklı bir seçenektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir