Kış İçin Diyet Seçenekleri !

Kış mevsimine artık yavaş yavaş giriyoruz. Kendimizi kışa hazırlıyoruz ve yaz ile de aynı zamanda devalaşıyoruz. Bu veda ile aslında bizim başka bir sürecimizde başlıyor. Beyaz bir sayfa açıyoruz. O da nasıl oluyor; kışın diyete başlamak elbette ki. Kadınların bazı kesimleri akıllık yapıyorlar ve işlerini garantiye alıyorlar.

Bunun için kıştan diyete başlamak daha sağlam ve kalıcı kilo vermek için çaba sarf ediyorlar. Daha sonrasında yaza yaklaşırkende bir grup kadın ve bu bayan kesimine geç kalmış demek doğrudur. Kilo vermeye çalışırlar. Bunlar popular diyet başlığı altında olan diyetleri uygulamaya başlarlar. Bu popular diyetler genelde tek tip bir diyet türüdür.

Tek bir meyve ya da tek bir sebze yöneliklidir. Bu yönelim aslında yanlıştır size kısa surely kilolarınızdan kurtulmayı vaat eder ama aslında o vermiş olduğunuz kiloları size aynı hızla geri almanızı da sağlarlar. Bu istediğiniz ya da beklediğiniz kadar kalıcı bir dieyt olmayacaktır. Kısacası size mutlu etmeyecektir.

Popular dieytler kendini güzel gösterip sonrasında da güzelliklerinden size eser bırakmadan giderler. Bu size üzmekle de kalmaz aynı zamanda sağlık olarak size denge bozukluklarına sebep olabilir. Psikolojik olarak kendinizi diyete karşı sıfırlamış olursunuz aslında farkında olmadan. Bu sıfırlama bize iyi şekillerde dönmez. Hata bizimdir yanlış bir diyet seçimi yaptığımızdan doalyı ama biz bunu kabullenemez ve genel olarak da kendimizin diyet denen kilo verme denen konulara karşı soğumamıza neden olur.

Diyetlerin sağlıklı olanlarını etrcih etmek ve tercihlerin arkasında durmak her zaman kolay olmayabilir!

Evet tercihlerimizin arkasında durmak ve ben bunu seçtim demekde aslında bir cesarettir bir irade gösterisidir. Tercihinizin size verecekleri ya da sizden alacakları ile hepsiyle beraber bir bütün olur. Ve siz bunların hepsinin bilincindesinizdir. Kolaylıkla hiçbirşey elde edilmediği gibi bu isteklerinize de ulaşmak kolay olmayacaktır. Kısa vadeli kilo vermenizi sağlayan bu popular diyetler kafanızı karıştıracak kadar çekici olabilmektedirler.

Siz siz olun doğru bildiğinizden şaşmayın. Bilmediğiniz şekil ve durumlara girmeyin.

Sağlıklı günler dilerim.

Sitenin Meleği.