Kolay Zayıflamanın Altın İpuçları !

Bilerek hata kimse yapmaz. Sağlık konusunda özellikle. Kendini istediği duruma getirmek için her şeyi deneyip sağlığından olanları da görüyoruz. Midelerinden olanlar yemek yiyemeyenler ve benzeri güzel olmayan örnekler. Elbette kötüden örnek olmaz fakat bilmek öğrenmek ve kendimizi ona göre düşünerek hareket etmeye sevk etmek gerek diye düşünüyorum.

İyi örnekler olmak istiyorsanız önce kötüleri de bilmelisiniz ki nerede hata yapıldığını bilmelisiniz k daha da başarılı olasınız daha da iyi bir şekilde sonuçlara birlikte hatalarla beraber varasınız.

Zayıflama süresince dikkat edilmesi gereken konular vardır. Belki bildiğimiz ya da bilsek de yarım ya da eksik bildiğimiz şeyler. Bunları şimdi teker teker açalım ve tamamlayalım.

– Akşamları geç beslenmek.

– Akşam yemeklerinde ağır şekilde beslenmek. Ağır şekilde beslenmek diyince sakın yemeklere ağırlık verilmesi gerek diye bir anlam çıkmasın. Yemeklerimizi ağır ağır yani yavaş yavaş tüketmeliyiz.

Yediklerimizin midemiz oturup oturmadığını hızlı yersek anlayamayız ama eğer yavaş yersek bunu anlarız ve doyduğumuzun da daha da iyi bir şekilde bilincinde olabiliriz. Hızlı yemek demek ne olup bittiğini anlamadan atılan bir gol gibidir. Yediğiniz mideye gider gider ama aslında doyuşsunuzdur siz farkında olmadan hızlılıktan dolayı yemeye devam edersiniz.

– Dolu bir mide ile yatağa girilmemelidir.

Yemiş olduğunuz yiyecekler uykunuza dalar dalmaz hemen yağ olarak kilo olarak size dönmeye başlayacaktır. Kilolarınızı vermek isterken daha da kilolara doğru yol almaya başlamış olursunuz hiç farkında olmadan. Her zaman ya az tok ya da çok az aç olarak yapmalısınız. O aradaki mesafeyi iyi ayarlamalısınız.

– Şekerli ve asitli yiyeceklere içeceklere dikkat etmelisiniz. Asidin zararlarını araştırmak da detaylı olarak fayda var. Biliyorsunuz ki bir kemirgendir asit. Yediklerinizden aldığınız vitaminleri kemiklerinizden kemirir. Şeker de fazlası zehirdir. Zehir gibi tesiri vardır.

– Salatalarda soslara değil de limona yer vermelisiniz.