Mehmet Öz Zayıflatıyor Kilo Verdiriyor

Beslenmeye verilen değer git gide düşüyor gibi geliyor bana. Çoğu zaman beslenmemize gerekli önemi özeni alakayı veremiyoruz. Bizlerde bu alakasızlık olduğundan da çocuklarımıza böyle bir şeyi aşılayamıyoruz. Siz onlara düzenli beslen fast food yeme deseniz ve kendiniz yeseniz ne kadar etkili olur bir düşünün bakalım. Doğru ise bu annem babam neden yapmıyor der ve sizi sorgulamaya başlar.

Yaz aylarında da kadınlarda bir kilo verme isteği doğar. Tatili düşününce plajı denizi kumu güzelliği düşününce direk olarak kilolarından nefret eder duruma gelir. Kısa zaman da kurtulmak ister. Beslenmeye vermemiz gereken önemleri ve bilmediklerimizi eksik bildiklerimizi bir de Mehmet Öz’ün beslenme önerileri ile tamamlayalım:

– Yalnızca acıktığımız zamanlarda yemek yemeliyiz. Canımız sıkıldığında her seferinde dolabın karşısına geçmemeliyiz. Ve her canımız sıkıldığında bir şeyleri yeme çabasında olmamalıyız. Bu gerçeği değiştirmeli ve siz sadece acıktığınız zamanlarda yemek yeme alışkanlığını elde etmelisiniz.

– Yemek aralarında hem hafif hem de sağlıklı şeyler tüketmeliyiz. Bisküvi ve süt olabilir mesela bu ya da hafif kanepeler olabilir. Meyve olabilir.

– Akşam yemekleri yatmadan evvel en az 3 saat önce yenmiş olması gerekmektedir. Tokken uykuya hemen yatarsanız yemekten sonra uzanırsanız direk olarak yağ depolayacaktır vücudunuz. Bu önemle; yemek yedikten en az 3 saat kadar süre evvelinde yemekler yenmiş olmalıdır.

– Tabaklar değiştirilmeli ve büyük yemek tabakları yerine derin ama küçük yemek tabakları gelmelidir. Yemeklerin porsiyonları o zaman gözünüze küçük gelmeyecek ve büyük tabak az porsiyon yemek ile psikolojik olarak etkilenmeniz ortadan kalkmış olacaktır.

– Haftada en az 3 kere balık yenmelidir. Balık sağlığa omega asitleri ile çok yarar sağlar. Balık yiyerek hem sağlıklı hem de zayıf olabilirsiniz.

– Yemek yemeden önce su için ve iştahınızın kapanmasını az yemenizi sağlayın.

– Domates yiyin. Domatesi taze olarak sevmiyorsanız o zaman domates sosu halinde de yiyebilirsiniz.
Sitenin Meleği.