MEHMET ÖZ’DEN ZAYIFLATACAK SIRLAR

Hep ne demiştik uzmanlar daha büyük düşünce dünyalarına kral insanlar. Onlardan her zaman bilgi almak, danışmak bilinçlenmek gerek. Zayıflama konusunda da Mehmet Öz ünlü isimlerimizden onunda bu konuya dair düşüncelerini ele alalım ve güzelce paylaşalım, vakit nakittir hayatta zaman kadar önemlidir, ona gerekli vakti verelim. Mehmet Öz, diyet alanında kilo verme istenilen kilo bazına gelinebilme konusunda büyük önerileri olan bir doktorumuz. Yavaşça inceleye inceleye önerilerine geçelim, bilgilenelim.

Vücutla beraber uyum içersinde beslenmek: Bu ne demektir; bünyenin istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda beslenmeler insana yarar sağlayacaktır. Çağın önemli sorunları halinde yer almaya devam eden ve zamanla da gündemden düşmeyecek bir konu haline gelen şişmanlığın çözümü olan vücuda ve onun gerekliliklerine göre beslenmek.

Yemeklerden evvelinde iştahı azaltacak yiyecekler yemek ya da içmek. Su örneğin ; su yemeklerden önce bir su bardağı kadar içilirse eğer iştahınızı köreltici bir özellikle gelir karşınıza ve bu da sizi mutlu edecek bir bilgi olsa gerek.

Meyveyi yemeklerden önce yemek ve iştahınızı azaltmak da bir çözüm yöntemidir. Meyveler içerdikleri değerlerle iştahınızı kapatabilirler. Bundan dolayı meyvelerinizi eğer kilo vermek düşüncesinde bir insan iseniz yemeklerden sonra değil de önce yemelisiniz. Sofranızdan tıka basa doymuş bir karınla kalkmayın. Hafif yemekler az yemekler aynen bu şekilde devam.

Alınan ve yakılan kaloriler: Aldığınız kaloriden günde 100 kadarını azaltmaya ve 100 kadarını da yakmaya başlayın. Aldığınız kaloriler bazında bir hayat değil ama bir düzenek de düzen için bu şart.

Ben haftada 1 kilo vermek istiyorum diyen birisi mesela hep düzenle yürütür işini bu yüzden bu dediklerimize de kulak vermek de fayda var. 100 kalorinizi nasıl yakarsınız, normal yürüdüğünüz bir gündeki mesafeden daha çok yürürsünüz mesela, ya da yediğiniz besin değerlerinden kısarak da yapabilirsiniz bunu.

Her şekilde elinizde olan bir şey gözünüzde büyümesin sakın 100 kalori hemen yakarım daha fazlasını bile yaparım gibi düşünün. Ne kadar basite indirgerseniz eğer ona oranla da beraberinde halletmek üstesinden gelmek kolaylaşacaktır.

Sağlıkla kalın, Sitenin Meleği.